Simulation Week na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego

Materiał: ICSM
Materiały: ICMS
Innowacyjne Centrum Symulacji Medycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłącza się do obchodów Healthcare Simulation Week – Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej.

Z tej okazji w dniach 13 -17 września 2021 roku zaplanowano cykl wydarzeń w ICSM na wydziale.
W centrum gościć będą różne grupy zawodowe. W murach uczelni pojawią się m.in. ratownicy medyczni z SP ZOZ w Oleśnie, którzy na co dzień pracują w zespołach ratownictwa medycznego. Wezmą udział w warsztatach ze stanów nagłych w ginekologii i położnictwie, w tym przyjmowania porodu w warunkach pozaszpitalnych.

Odbędą się także warsztaty z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

Gośćmi Innowacyjnego Centrum Symulacji Medycznej będą także studenci oraz dydaktycy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Wraz ze studentami oraz dydaktykami Wydziału Nauk o Zdrowiu UO spędzą intensywne dwa dni warsztatowe z wykorzystaniem technik symulacji medycznej.

Z roku na rok znaczenie symulacji jako metody dydaktycznej rośnie. Pozwala ona wiernie odwzorować rzeczywistość, stwarzając możliwość zdobycia i doskonalenia umiejętności nie tylko praktycznych, ale również tych dotyczących komunikacji czy pracy w grupie. Dzięki zajęciom symulacyjnym studenci kształcący się w Innowacyjnym Centrum Symulacji Medycznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu UO mają szansę stać się profesjonalistami, którzy w swojej przyszłej pracy zawodowej wykorzystują zdobyte podczas ćwiczeń doświadczenie.

Symulacja medyczna jest jedyną metodą nauczania postępowania praktycznego w stanach zagrożenia życia i procedur inwazyjnych na etapie szkolenia przeddyplomowego. Studenci mają możliwość ćwiczenia przypadków skomplikowanych i rzadkich, możliwe jest również wykorzystywanie wystandaryzowanych scenariuszy w kontrolowanych i powtarzalnych warunkach dla dużych grup studentów. Możliwość ćwiczenia zaawansowanych scenariuszy na etapie przedklinicznym sprawia, że studenci są lepiej przygotowani do zajęć klinicznych, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Organizowane pod agendą Society for Simulation in Healthcare wydarzenie ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat tego, w jaki sposób pracownicy ochrony zdrowia wykorzystują symulację do poprawy bezpieczeństwa, skuteczności i wydajności świadczenia opieki zdrowotnej.

Przypomnijmy, że na Uniwersytecie Opolskim działają dwa nowoczesne centra symulacji medycznej. Jedno z nich znajduje się na Wydziale Lekarskim i jest wyposażone między innymi w aplikację „Wirtualne serce”, która pozwala na dokładne poznanie budowy i pracy serca. Drugie – właśnie Innowacyjne Centrum Symulacji Medycznej – służy studentom Wydziału Nauk o Zdrowiu, głównie słuchaczom kierunków: położnictwo, pielęgniarstwo i fizjoterapia.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska