Sindbad z Opola. Nowe logo, nowe autokary, centrum przesiadkowe i udogodnienia dla klientów w jubileuszowym 35. roku działalności spółki

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Ekipa Sindbada z Ryszardem Wójcikiem (drugi z prawej) i Bogdanem Kurysem (czwarty z prawej) przez autokarem z nowym logo firmy.
Ekipa Sindbada z Ryszardem Wójcikiem (drugi z prawej) i Bogdanem Kurysem (czwarty z prawej) przez autokarem z nowym logo firmy. Edyta Hanszke
Powstający przy ul. Kowalczyków (teren dawnej giełdy) Sindbad Port Opole ma zostać otwarty 12 listopada. Na niemal 1,8-hektarowej działce powstaną miejsca postojowe dla 36 autokarów i parking na 80 aut osobowych. W zaadaptowanym pawilonie znajdzie się poczekalnia, toalety, punkt informacyjny.

- Przenosimy do Opola centrum przesiadkowe z Gliwic, na które wynajmowaliśmy teren od miejscowego PKS-u - wyjaśnia Ryszard Wójcik, prezes zarządu Sindbad sp. z o.o.

Do Opola będą teraz dojeżdżały autokary z całej południowej Polski (Kraśnika, Zamościa, Przemyśla, Suchej Beskidzkiej, Żywca, Tarnowskich Gór, Staszowa, czy Praszki), żeby pasażerowie mogli przesiąść się na trasy międzynarodowe. Inwestycja ma wynieść 2,5-3 mln zł.

Opole: Budowa centrum przesiadkowego firmy Sindbad.

Sindbad buduje w Opolu własne centrum przesiadkowe [ZDJĘCIA]

- W pobliżu jest przystanek komunikacji miejskiej, ale pasażerom preferującym korzystanie z przystanku na terenie dotychczasowego dworca autobusowego w centrum Opola zapewnimy dojazd do Sindbad Port Opole - deklaruje Ryszard Wójcik, który podkreśla, że przenosiny miejsca przesiadkowego z centrum Opola na ul. Kowalczyków to ukłon spółki w stronę miasta, które zdecydowało o rewitalizacji terenu dworca autobusowego i okolicy dworca kolejowego. - Dla nas ta przeprowadzka wiąże się z dodatkowymi kosztami - podkreśla Ryszard Wójcik.

Podobny port Sindbada działa w Słubicach do obsługi pasażerów z północy Polski jeżdżących do Niemiec i pozostałych międzynarodowych linii Sindbada.

Bogdan Kurys, wiceprezes Sindbada, dodaje, że na 35-lecie firma zmieniła logo, wykorzystując dotychczasowe barwy i wzór plastra miodu, ale nie jest to jedynie zmiana wizerunkowa.

- Zainwestowaliśmy też w stworzenie nowej strony internetowej i aplikacji Sindbad online, dzięki którym klienci mogą nie tylko sprawdzić rozkład jazdy, kupić bilet online, czy znaleźć punkty sprzedaży tradycyjnej. Nowością jest możliwość utworzenia własnego konta, na którym zapisują się wszystkie dotychczas kupione bilety i informacje dotyczące planowanej podróży - informuje Bogdan Kurys. - Dzięki tym rozwiązaniom pasażerowie mogą sprawdzić na przykład, czy ich autokar przyjedzie na ustalone wcześniej miejsce i czy będzie w zaplanowanym czasie. Nowy system umożliwia też przesyłanie klientom SMS-ów z potwierdzeniem kupna biletu i przypomnieniem o planowanym wyjeździe na dzień przed. Od maja, kiedy go uruchomiono do klientów trafiło już 400 tys. SMS-ów.

W jubileuszowym roku Sindbad podjął też współpracę z warszawskim Polonusem obsługującym trasy krajowe i na Ukrainę oraz z francuskim Eurolines.

Opolski przewoźnik, jak co roku, zainwestował też w kupno nowych autokarów marki Setra (w tym roku 20 mln zł), w tym najnowszego dwupokładowego autokaru tej marki, który jako pierwszy w Polsce będzie jeździł w barwach Sindbada. Wkrótce ma zostać dostarczony do Opola.

Spółka Sindbad zatrudnia obecnie ponad 500 pracowników, ale platforma skupiająca przewoźników pod logo Sindbada daje zatrudnienie 2,5 tys. osób.

OPOLSKIE INFO - 26.10.2018

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska