Sindbad zawiesza wszystkie połączenia autobusowe

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
- To trudna, ale nieunikniona decyzja - podkreśla zarząd Sindbada. Sindbad
Opolska firma przewozowa Sindbad podjęła decyzję, że od 29 marca zawiesi wszystkie połączenia autokarowe. Jest to spowodowane szerzącą się pandemią koronawirusa i problemami na granicy.

- W obliczu obecnej sytuacji realizacja regularnych linii międzynarodowych stała się niemożliwa. W związku z tym wszystkie połączenia oferowane przez platformę Sindbad zostaną czasowo zawieszone od 29 marca - informuje firma w specjalnym oświadczeniu.

O decyzji przeważyły wielogodzinne postoje na granicach w ostatnich dniach, a także "dramatycznie spadająca liczba podróżujących na trasach międzynarodowych, uniemożliwiająca normalną jazdę linii. Na uwadze mieliśmy też bezpieczeństwo naszych kierowców, pilotów i ich rodzin" - czytamy w oświadczeniu.

Ostatni kurs Sindbada do Niemiec realizowany będzie w środę (25 marca) na linii Frankfurt i Aachen oraz w czwartek (26 marca) na linii Monachium, a do Polski odpowiednio w piątek (27 marca) i w sobotę (28 marca).

Natomiast ostatni kurs do Wielkiej Brytanii wyjedzie z Polski w środę (25 marca), ostatni kurs do Polski w sobotę (28 marca).

Wiemy, że dla wielu osób podróż z nami była jedyną możliwością powrotu do kraju, bądź wyjazdu za granicę, jednak z uwagi na okoliczności niezależne od nas, zmuszeni byliśmy do podjęcia tak radykalnej decyzji - podsumowuje zarząd firmy.

Przewoźnik dodaje też, że jest wdzięczny pracownikom, kierowcom, pilotom oraz partnerom i podwykonawcom za trud włożony w utrzymanie połączeń w tak dramatycznym okresie.

Banki chcą naszych pieniędzy. Zapłacimy ujemne odsetki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie