Skończyły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

Michał Kula był siódmy w biegu na 110 m przez płotki.
Michał Kula był siódmy w biegu na 110 m przez płotki. Sławomir Jakubowski
W ostatnim dniu mistrzostw w Szczecinie startowało czworo reprezentantów klubów z naszego regionu.

Najbardziej zadowolony z siebie mógł być 20-letni Piotr Piotrowski (MGOKSiR Korfantów), który bieg na 3000 m z przeszkodami ukończył na 9. miejscu z czasem 9.10,34 będącym o ponad 10,5 sek. lepszym od dotychczasowego rekordu życiowego. Wygrał Krystian Zalewski (Barnim Goleniów, czas 8.23,41).

Siódme miejsce w biegu na 110 m przez płotki zajął Michał Kula (AZS Politechnika Opole). W eliminacjach miał siódmy wynik (14,46 sek. - najlepszy w tym roku) i takie też miejsce zajął w finale z czasem o 0,04 sek. gorszym. Zwyciężył Artur Noga (AZS Kraków - 13,51 sek.). Siódmy był też Konrad Owczarek (AZS Politechnika Opole) w skoku wzwyż ze słabym wynikiem 208 cm. Zwyciężył Sylwester Bednarek (RKS Łódź, 225 cm). Przedostatnie 10. miejsce w rzucie dyskiem zajęła klubowa koleżanka Kuli i Owczarka - Iwona Stach. Jej wynik 44,44 m. Wygrała Żaneta Glanc (AZS Poznań - 60,15 m).

W Szczecinie dorobek medalowy reprezentantów Opolszczyzny zamknął się jednym krążkiem - brązowym Anny Wloki (Podium Kup) w pchnięciu kulą.