Skopiowali partnerów

Emka
"Różą Olesna", czyli złotym sygnetem z wyrzeźbioną różą, nagradzać będą co roku władze miasta zasłużonych dla gminy działaczy.

Decyzja o ustanowieniu tej nagrody zapadła na ostatnim posiedzeniu Zarządu Miejskiego w Oleśnie, z inicjatywy burmistrza Edwarda Flaka. Jak poinformował nas burmistrz, sygnet z oleską różą będzie wyrazem uznania za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Nagroda będzie przyznawana co roku, w trzech kategoriach: społecznej, kulturalnej, oświatowej i sportowej; samorządowej i politycznej oraz gospodarczej i ochrony środowiska. Kandydatem do niej może być każdy, kto, dzięki osobistemu zaangażowaniu i poświęceniu, znacznie przekraczającemu etatowe, zawodowe i statutowe obowiązki, posiada takie osiągnięcia, niezależnie od miejsca zamieszkania. Warunkiem jest jednak, by pretendujący do nagrody uzyskał poparcie 20 osób, które podpiszą się pod wnioskiem i podadzą na nim swoje adresy. Za ważne będą uznawane zgłoszenia zawierające pisemne uzasadnienie kandydatury. Nagrodzonym można być w danej kategorii tylko raz.

- Pomysł jest skopiowany z Arnsberg, naszego partnerskiego miasta. Tam już od czasów średniowiecza, wybitni działacze w mieście honorowani są sygnetami, wysadzonymi brylantami. Pomyślałem więc: dlaczego by w podobny sposób nie dowartościowywać i naszych działaczy? Zaproponowałem więc to członkom zarządu i ta inicjatywa bardzo się spodobała - mówi burmistrz Flak.
Jak przy tym informuje, ponieważ pierwsze "Róże Olesna" wręczone zostaną laureatom już w trakcie tegorocznych "Dni Olesna" i Zjazdu Oleśnian, termin zgłaszania kandydatów do Urzędu Miejskiego w Oleśnie, upływa 20 czerwca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska