Skorzystaj z bezpłatnych szkoleń w ramach projektu 'Równe szanse'

Fot. Sławomir Mielnik
- Pomożemy ci wrócić na rynek pracy - mówi Katarzyna Kosmala.
- Pomożemy ci wrócić na rynek pracy - mówi Katarzyna Kosmala. Fot. Sławomir Mielnik
Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz firma CTC Polska zapraszają niepełnosprawnych na szkolenia, które mają ułatwić poszukiwanie pracy. Niepełnosprawni mogą za darmo nauczyć się obsługi komputera i angielskiego.

Ważne

Ważne

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie "Równe szanse" zgłoś się pod adresem mailowym: [email protected] lub [email protected] lub faksem (tel. 77 441 50 25, wewnętrzny 103). Do projektu można się również zgłaszać osobiście w biurze OCWIP w biurze przy ul. Damrota 4, pok. 36 (II piętro).

Organizatorzy projektu odpowiadają także na wszelkie pytania pod numerami telefonów:
Alicja Gawinek: 531 05 73 69;
Katarzyna Kosmala: 507 57 67 78;
Biuro: 77 441 50 25.

Rekrutacja do projektu jest ciągła, natomiast kursy organizowane będą jeszcze trzy razy. Najbliższy termin to listopad. Kolejne kursy zaplanowano na styczeń. Projekt ma być realizowany do kwietnia 2011.

Chodzi o projekt "Równe szanse". Jego główną ideą jest aktywizacja lub przywrócenie osób niepełnosprawnych na rynek pracy. - Nie chodzi nam tylko o osoby na wózkach, ale także niewidome lub chorujące na schizofrenię.

- Wszystkich, którzy mają orzeczenie o niepełnosprawności - mówi Katarzyna Kosmala z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, współorganizator projektu.

Druga firma , która zajmuje się projektem to CTC Polska. - My zajmujemy się rekrutacją, CTC organizacją szkolenia - mówi Katarzyna Kosmala.

W projekcie "Równe szanse" nie ma ograniczeń wiekowych. Mogą w nim brać udział wszystkie osoby, które zgodnie z prawem mogą pracować, czyli między 16 a 64 rokiem życia.

- Szkolenia mają formę wyjazdową. To dlatego, żeby uczestnicy projektu się zintegrowali, poznali nawzajem, wspierali i wymieniali doświadczeniami - mówi Katarzyna Kosmala.

Uczestnicy projektu mają do wyboru udział w dwóch kursach: komputerowym lub języka angielskiego. - Jeśli chodzi o kurs komputerowy to po jego ukończeniu otrzymuje się certyfikat ECDL. To takie międzynarodowe komputerowe prawo jazdy.

Jest ono gwarancją tego, że opanowało się obsługę podstawowych programów jak word, exel, power point czy umiejętności jak podłączyć komputer, poruszać się po bazach danych czy w sieci - mówi Katarzyna Kosmala.

Wszystkie zajęcia odbywają się w małych kilkuosobowych grupach. Oprócz zajęć komputerowych czy językowych każdy uczestnik kursu będzie mógł bezpłatnie skorzystać ze szkolenia z zakresu tzw. umiejętności osobistych.

- Czyli indywidualnego spotkania z doradcą zawodowym oraz psychologiem. Ilość takich spotkań jest dopasowywane do potrzeb danej osoby - mówi koordynatorka.

Szkolenia zorganizowane są w trzydniowych blokach. Na jeden kurs przewiduje się siedem wyjazdów. Udział w projekcie jest bezpłatny. Każdy uczestnik ma zagwarantowany nocleg, wyżywienie oraz stypendium szkoleniowe.

- W trakcie takiego wyjazdu osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć opiekun. On także jest opłacany w ramach projektu. Jeśli ktoś nie ma takiej osoby możemy pomóc w jej znalezieniu - mówi Katarzyna Kosmala. W projekcie może wziąć udział 36 osób.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska