Skorzystaj z VoLTE w T-Mobile i oszczędzaj swój pakiet danych

Materiał informacyjny T-Mobile
Udostępnij:
Sieć T-Mobile udostępnia kolejnym klientom możliwość korzystania z technologii VoLTE i VoWiFI. Proponowane przez operatora rozwiązanie umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych oraz wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS i MMS za pośrednictwem – odpowiednio – sieci LTE lub WiFi, które zapewniają bardzo wysoką jakość połączenia.

Technologia VoLTE (ang. Voice over long-term evolution) to nowoczesny sposób nawiązywania połączeń głosowych za pomocą szybkiego internetu LTE. Udogodnienie od T-Mobile to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych rozmów telefonicznych oraz tych prowadzonych za pośrednictwem sieci 2G i 3G – VoLTE zapewnia po prostu dużo wyższą jakość połączenia, niż wspomniane sieci, a także pozwala na kontynuowanie przesyłania danych w sieci LTE w czasie trwania rozmowy.

Rozmowy, SMS-y i MSM-y, bez straty danych

VoLTE od T-Mobile ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Mianowicie jest całkowicie bezpłatne, a dane wykorzystane do przeprowadzenia rozmowy nie zmniejszają pakietu danych klienta. Z technologii będą mogli skorzystać wszyscy klienci operatora, którzy posiadają telefon mogący ją obsłużyć. Obecnie taką możliwość oferuje już 200 modeli różnych producentów, w tym wszystkie oferowane w sieci sprzedaży T-Mobile.

Jak rozpocząć korzystanie z VoLTE?

Aby zacząć korzystać z nowej technologii, w pierwszej kolejności musi ona zostać uruchomiona po stronie operatora na koncie klienta. W tym celu sieć będzie aktywowała VoLTE stopniowo grupom kilkudziesięciu tysiącom klientów dziennie. Gdy nasza usługa zostanie aktywowana, otrzymamy powiadomienie SMS-em. Gdy tak się stanie, pozostanie nam już tylko uruchomienie VoLTE w telefonie.

Klienci, którzy nie chcą czekać na uruchomienie technologii przez operatora, mogą to zrobić samodzielnie, wysyłając SMS o treści TAK na numer 80535.

Pamiętajmy, że w zależności od modelu telefonu usługa może zostać uruchomiona automatycznie, ewentualnie telefon może zasugerować jej uruchomienie lub będziemy musieli ustawić ja ręcznie w ustawieniach sieciowych telefonu.

Nie tylko w abonamencie

8 marca T-Mobile rozpoczął komercyjne udostępnianie kolejnym klientom technologii VoLTE i VoWiFi, zarówno tym posiadającym abonament, jak i tym mającym telefon na kartę lub korzystających z usługi MIX.

Wcześniej, bo już od 2016 r., z usługi mogli skorzystać klienci abonamentowi sieci. Obecnie – jeszcze przed udostępnieniem technologii klientom prepaid i MIX – aż 30 proc. wszystkich połączeń realizowanych jest za pośrednictwem VoLTE. Już prawie 50 proc. telefonów logujących się do sieci T-Mobile może obsługiwać tę technologię.

Materiał oryginalny: Skorzystaj z VoLTE w T-Mobile i oszczędzaj swój pakiet danych - Polska Times

Dodaj ogłoszenie