Skrót meczu Cracovia - Górnik Zabrze 5:0, wszystkie gole. To był prawdziwy łomot

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Cóż to było za widowisko! Cracovia nie okazała żadnej litości Górnikowi Zabrze. Na otwarcie 31. kolejki PKO Ekstraklasy drużyna Pasów zwyciężyła aż 5:0. Oto skrót najciekawszych akcji, w tym wszystkie gole. Ta wygrana sprawia, że podopieczni Dawida Kroczka nomen omen zrobili duży krok w stronę utrzymania w lidze.

Mecz Cracovia - Górnik: skrót, gole

W 4. minucie Cracovia wywalczyła rzut rożny, Michał Rakoczy posłał precyzyjną centrę, a Patryk Makuch strzałem głową skierował piłkę do bramki.

Chwilę później napastnik "Pasów" mógł podwyższyć prowadzenie, lecz trafił w słupek. Potem dobrych okazji nie wykorzystali David Kristjan Olafsson i Otar Kakabadze. Ich strzały były minimalne niecelne.

Gospodarzom udało się jednak zejść na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu. W 43. minucie Rakoczy znowu świetnie dośrodkował z kornera, ale tym razem piłkę do bramki skierował stoper Górnika Rafał Janicki.

W przerwie trener Jan Urban dokonał dwóch zmian, ale nie wpłynęło to na poprawę gry gości. W 53. minucie Soichiro Kozuki zbyt lekko wybijał piłkę. Dopadł do niej Otar Kakabadze i strzałem w krótki róg zaskoczył Daniela Bielicę.

Cracovia zdemolowała Górnika Zabrze. Pasy bliżej utrzymania w PKO Ekstraklasie

Rzuty rożne wykonywane przez Rakoczego były dla Górnika zabójcze. W 68. minucie kapitan "Pasów" zaliczył w tym meczu trzecią asystę. Tym razem przy trafieniu Kamila Glika.

Końcówkę meczu goście grali w "10", gdyż Lawrence Ennali w odstępie dwóch minut otrzymał dwie żółte kartki. Cracovia szybko to wykorzystała i po akcji dwóch rezerwowych – Filipa Rózgi i Janiego Atanasova – zdobyła piątą bramkę.

W 85. minucie na boisku pojawił się Paweł Jaroszyński, dla którego był to setny występ w meczu ekstraklasy.

Piłkarze Cracovii tym zwycięstwem znacznie poprawili swoją sytuację w walce o utrzymanie i sprawili prezent trenerowi Dawidowi Kroczkowi, który obchodził w piątek 35. urodziny. Grzegorz Wojtowicz PAP

Wojskowa asysta meczu Cracovia - Górnik Zabrze z okazji Święta Konstytucji 3 maja