Skuteczny finisz Gwardii Opole

Sebastian Stemplewski
W 45 minucie pojedynku opolan w Chrzanowie był remis 23-23. Ale z parkietu zszedł najlepszy zawodnik gospodarzy i Gwardia w pełni to wykorzystała.

MTS Chrzanów - Gwardia Opole 29-34 (15-16)
MTS: Baliś, Weihonig - Skoczylas 8, Paweł Rokita 5, Bugajski 4, Owczarek 4, Szlinger 3, Klimek 2, Bobowski 1, Kąpa 1, Zubik 1, Kirsz, Stroński, Zajdel.
Gwardia: Donosewicz, Galoch - Baran 8, Zych 6, Drej 5, Gradowski 3, Knop 3, Piech 3, Jasiówka 2, Matyszok 2, Zadura 2, Bujak, Paliwoda.

Pierwsze minuty spotkania należały do rozgrywającego naszej drużyny Barana, a po jego trafieniach opolanie prowadzili 4-2. Następnie odpowiedział jednak Skoczylas i był remis 5-5. Kiedy Piech niewykorzystał rzutu karnego, gwardziści stracili dwie bramki z rzędu i taką stratę notowali do niemal ostatnich minut pierwszej połowy. W samej końcówce poprawili jednak grę w defensywie, wyprowadzili dwie kontry i wygrywali 16-15.

Tuż po wznowieniu gry MTS doprowadził do remisu i rozpoczęła się wymiana cios za cios. Tak było do 44. min, kiedy dwie minuty kary dostał Skoczylas, a schodząc odepchnął rywala i zobaczył czerwoną kartkę. Nieobecność na parkiecie zawodnika, który wcześniej zdobył osiem bramek "rozłożyła" grę w ataku gospodarzy. Goście, którzy dobrze bronili, wyprowadzali szybkie akcje i w osiem minut zbudowali trzy bramki przewagi (28-25). Zrezygnowany rywal nie był w stanie juz nic zrobić i przegrał ostatecznie 29-34.