Śląsk Łubniany spadł z IV ligi

Bramka Łukasza Bojara nie uratowała Śląska Łubniany
Bramka Łukasza Bojara nie uratowała Śląska Łubniany Sławomir Jakubowski
W ostatniej kolejce przegrał w Strzelcach Opolskich 1-3 i dołączył do GKS-u Grodków, Startu Dobrodzień i Silesiusa Kotórz Mały. Mistrzem ligi został TOR Dobrzeń Wielki.

Piłkarze z Łubnian musieli wygrać i to co najmniej 2-1, aby wyprzedzić w tabeli Piasta Strzelce Opolskie i być może właśnie jego kosztem zostać w IV lidze. Spotkanie miało więc niebagatelną stawkę dla obu drużyn. W pierwszej połowie wiele się nie działo, a lekką przewagę mieli gospodarze, którzy w 30 minucie po strzale Korchuta objęli prowadzenie 1-0. Kiedy w 41 minucie Kaleta faulował wychodzącego na czystą pozycję Korchuta, za co zobaczył czerwoną kartkę, wydawało się, że jest po Śląsku. Tymczasem po przerwie ruszył do zdecydowanych ataków, osiągnął przewagę i w 56 minucie po trafieniu Bojara wyrównał. Ostatnie minuty należały jednak do kontrującego Piasta, a gole Becelli i Korchuta zapewniły mu utrzymanie.

Mistrzem IV ligi został ostatecznie TOR Dobrzeń Wielki, który wykorzystał porażkę dotychczasowego lidera Startu Namysłów w Czarnowąsach (gol Błahuty, po którego strzale nie najlepiej zachował się bramkarz). TOR w meczu na szczycie pokonał czwarty w tabeli Rolnik Wierzbica Górna aż 5-0. Dwa gole zdobył Sobotta i został królem strzelców ligi. Również pięć goli zaaplikowała rywalowi Polonia Głubczyce. Pokonała Spartę Paczków, która przegrywając 0-1 zmarnowała dwie dogodne okazje (Harmata i Robak), a Ł. Krótkiewicz trafił w poprzeczkę.

Wobec wyniku w Strzelcach Opolskich dla układu tabeli na miejscach spadkowym znaczenia nie miały inne wyniku. Ale spośród drużyn, które były zagrożone wygrała Polonia Nysa, remis osiągnęła Stal Brzeg, a przegrała Ligota Turawska. Gdyby wygrał Śląsk o spadku decydowałaby mała tabela z czterema zespołami, w której najgorszy bilans miałaby Stal Brzeg.
Stal Brzeg - Start Dobrodzień 2-2 (2-1)
1-0 Woźniak - 2., 2-0 T. Szczupakowski - 25., 2-1 M. Noga - 42., 2-2 Szczygieł - 56.

Polona Głubczyce - Sparta Paczków 5-0 (1-0)
1-0 Kozłowski - 8., 2-0 Herba - 59., 3-0 Frydryk - 68., 4-0 Berezowski - 78. (karny), 5-0 Baranowski - 82.

Piast Strzelce Opolskie - Śląsk Łubniany 3-1 (1-0)
1-0 Korchut - 30., 1-1 Bojar - 56., 2-1 Becella - 80., 3-1 Korchut - 89.

Swornica Czarnowąsy - Start Namysłów 1-0 (1-0)
1-0 Błahuta - 12.

Ligota Turawska - Silesius Kotórz Mały 1-4 (0-2)

Polonia Nysa - Olimpia Lewin Brzeski 1-0 (1-0)
1-0 Pietrzak - 16.

TOR Dobrzeń Wielki - Rolnik Wierzbica Górna 5-0 (1-0)
1-0 Sobotta - 31., 2-0 Sobotta - 76., 3-0 Rychlik - 82., 4-0 Rupental - 87., 5-0 Wolański 90.

GKS Grodków - Pogoń Prudnik 0-0