Nasze województwo na tych zawodach reprezentował zawodnik LZS KS Olszanka – Pogorzela Sławomir Sidorowicz. Do Kielc jechał jako jeden z faworytów do zdobycia tytułu mistrzowskiego, gdyż w marcu reprezentował nasz kraj na mistrzostwach Europy, na których zajął 5. miejsce.
Wówczas nie był do końca zadowolony ze swojego wyniku - 682,5 kg w trójboju: przysiad 245 kg, wyciskanie leżąc 170 kg, martwy ciąg 267,5 kg i zapowiedział znaczną poprawę.
Plan się powiódł i w Kielcach uzyskał wynik - 707,5 kg w trójboju (przysiad - 250 kg, wyciskanie leżąc - 177,5 kg, martwy ciąg - 280 kg). W efekcie zdobył tytuł mistrza Polski juniorów do lat 23 w kategorii wagowej 105 kg. Uzyskał jednocześnie wynik o 17,5 kg lepszy od drugiego zawodnika.
FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.