Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 27min.
Odwiedź serwis wyborczy 

SLD: Prezydent Wantuła traci zdolność rządzenia miastem

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Grzegorz Mankiewicz i Jolanta Konsek na poniedziałkowej konferencji prasowej.
Grzegorz Mankiewicz i Jolanta Konsek na poniedziałkowej konferencji prasowej. Tomasz Kapica
Miejski radny sojuszu Grzegorz Mankiewicz zaapelował, aby to radni przygotowali projekt przyszłorocznego budżetu. Jego zdaniem teraz to oni - a już nie prezydent - do końca kadencji powinni określać kierunki rozwoju Kędzierzyna-Koźla.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zwołał dziś konferencję prasową, podczas której odniósł się do sytuacji politycznej w mieście. Grzegorz Mankiewicz zwrócił uwagę na fakt, że z komitetu Tomasza Wantuły odeszła połowa miejskich radnych.

- Nie jest wykluczone, że odejdą z niego kolejni członkowie, w związku z czym pan prezydent nie będzie w stanie sprawnie zarządzać miastem - przewidywał Mankiewicz.

- Dlatego apeluję, aby to rada miasta zajęła się przygotowaniem przyszłorocznego budżetu i aby to rada miasta określała kierunki rozwoju miasta, a pan prezydent powinien tylko i wyłącznie realizować uchwały rady miasta - zaproponował.

Wg radnego Mankiewicza miasto powinno porzucić pomysł budowy parku wodnego w takim kształcie, jak obecnie proponuje to prezydent. Jego zdaniem zamiast aquaparku miasto powinno w przyszłości zbudować zwykły letni basen, na wzór takiego, jaki urządzono w Zdzieszowicach.

Zapowiedział też, że postara się porozmawiać z przedstawicielami klubu radnych, aby wspólnie stworzyć projekt przyszłorocznego budżetu.

Wideo

Komentarze 33

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

j
jozin

Jacku mieszkancom potrzeba prostych chodnikow swiecacych latarni a nie aoua parku i utrzymywania swity prezydenta lacznie z Leonem .

G
Gość
Traci? Już stracił. Szkoda naszego miasta.
.
G
Gość

Traci? Już stracił. Szkoda naszego miasta.

G
Gość
Panie Wantuła już wystarczy tych pana rządów. Panu już dziękujemy.
.
G
Gość
doktorski? z tyloma błędami literowymi, stylistycznymi i ortami, fuj !!!!
J
Jolka
To chyba Jolanta F.
Maestro,musisz wrócić na stołek czeladnika!!Nie trafiłeś!!
J
Jolka
A KIM TY JESTEŚ??? Żoną byłego PREZIA... tą słynną JOLĄ o której taraz tak głosno????Ani żoną Prezia /?/,ani jego Jolą!!Ot,wywód doktorski!!
M
Mistrz
A KIM TY JESTEŚ??? Żoną byłego PREZIA... tą słynną JOLĄ o której taraz tak głosno????

To chyba Jolanta F.
J
Jolka
Po prostu brak słów i ręce opadają ...
Dobrze,że tylko opadają ręce!!!
K
Koźlak

Ktoś,wcześniej napisał,że za tzw.komuny,było w naszym miescie super.Były np. baseny--fakt,były.Tylko pytanie,czy basen w Koźlu był dla nas?,jaka miał "czytstą" wodę!!Sama higiena,bo można sie było pokąpać także z psami.Basen w Kłodnicy--wprost "perełka"!!Były np. super autobusy,kursowały,jak zdążyły dojechać!!Zimą,był koszmar-dojedżałem do pracy w Azotach.Były super sklepy,spoko można było wszystko kupić,pojechać do Tante w NRF. Syn pracował w pewnym zakładzie,gdzie maszyny do produkcji były z 1938 roku!Ultra nowoczesne technologie,które po upadku komuny,położyły setki zakładów pracy.Nie mieliśmy wpływu na wiele sytuacji.ale nie płaczmy za tamtymi czasami.Socjal był bardzo rozbudowany,wiele własnych ośrodków wczasowych,darmowe wczasy,kolonie,tanie przedszkola i złobki.Fakt,tylko,że ktoś za to płacił!!! Płacili odbiorcy wytworzonych "dzieł",Po zmianach polityczno-gospodarczych,nikt już nie chciał utrzymywać tego "dobytku",miasto musiało to przejąć na swój stan: domy kultury,kina,baseny,osiedla mieszkaniowe/Kofama/,hale sportowe itd.Tak sie działo w latach 90-tych.Ten przymusowy "dobytek",to była niejednokrotnie ruina.Na te cele poszło masę miejskich pieniędzy.do dzisiaj sie to odczuwa w kasie miasta. Proponuję,by w naszej lokalnej telewizji stworzyć cykliczny program który bedzie przybliżał mieszkańcom lokalne problemy,wyjasniał wiele sytuacji związanych z pracą naszych Władz.Niech się też wygadają radni,zwłaszcza ci napaleni na władzę i robiacy niepotrzebny szum!!!!!!

L
Ludwig
Nie pamietam,by jakakolwiek władza w tym naszym mieście,była szanowana i uznawana przez wszystkich mieszkańców!!!!Zawsze się znajdą malkontenci,kryycy w czmbuł, "uzdrowiciele",mądrale którzy są bezkrytyczni,tylko wobec siebie!!!!!W trakcie kampanii,spotkań z kandydatami,sale świecą pustkami,nie widać i nie słychać lokalnych "patriotów"!!No,ale później-zacxzyna się!!!Przeciwnicy,nie starają się nawet dostrzec pozytywnych działań prezydenta,krytykują wszystko ,zacząwszy od wtrącania się w politykę kadrową /jakim prawem,dlaczego zwolnił,wymienił osoby,oczywiście niewinne,pracowite,zasłużone,/,chociaż każdy wie,że brak ,utrata zaufania-to bezdyskusyjna podstawa i prawo każdego szefa,do zmian na stanowiskach.Jeden chce natychmiastowych remontów dróg ,inny przedszkoli,żłobków,mieszkań,basenu letniego,czy też pałacu zimowego!!Koncert życzeń trwa,przez całą kadencję.Sesje Rady Miasta -najwyższej władzy , są JAWNE!!Zawsze można uczestniczyć,posłuchać,naocznie czasami przekonać się,jakich mamy radnych,tych,co zdecydowali się nas reprezentować!! Największą sztuką dla prezydenta,to umiejętność okiełznania ,tego właśnie towarzystwa!!Jak przekonać,by chcieli współpracować /"DLA DOBRA MIASTA"wyświechtany slogan wyborczy/,profesjonalnie traktować funkcję,spokojnie zmierzać w kierunku realizacji wyborczych obiecanek!! Z własnego doświadczenia wiem,że prezydent może wypruć żyły,ale WYSOKA RADA ,niestety zawsze podzielona politycznie--nie pozwoli ,na realizację wielu planów.Używanie takich zdań,jakie w tytule stosuje SLD, daje obraz pracy Rady Miasta.Konsekwentne uwalanie prezydenta w oczach mieszkańców/co było robione od czasu powstania samorządów terytorialnych/,to walka o stołki,koryto,władzę!!Poprzednio,pod rządami starego przepisu,prezydent miałby przewalone--po prostu odwołania z funkci,przez radnych.Dzisiaj,trzeba się odwołać do społeczeństwa.Zamiast montować referendum odwoławcze,weźcie się do pracy,państwo z SLD!!! Jeżeli prezydent,rzekomo traci zdolnośc do rzadzenia miastem,to jaką zdolnością do rządzenia może się pochwalić SLD,PO czy też ,cała Rada!! Nasze miasto,nie jest duże,wielu radnych zna się z "podwórka",ma się też świadomość ich wiedzy,umiejętności itp---przypadkowy,niejednokrotnie wybór na radnego,w krótkim czasie daje "efekty"!! Jestem pewna,że żadne referendum dotyczace odwołania prezydenta,w naszym mieście nie znajdzie poparcia!!Ewentualni następcy /!!!/,nie dają nadziei,że poprowadzą to miasto "ku szczęśliwości". Rycie i opluwanie ,degradowanie w końcu wybranego przez nas prezydenta,daje nam obraz tych, którzy pod pretekstem obawy o losy miasta,ścielą sobie stołki,układają wizje swoich karier, obiecują....jak zawsze. Ja ,już jestem na bocznym torze,nie zabiegam o awanse,/moja rodzina też/,ale dostaję odruchów wymiotnych,gdy czytam o "dobrej woli niekandydowania!!!! jajakobyły posła,czy też kandydowania pieniaczy,malutki politykierków,czy tych "skrzywdzonych" przez prezydenta!!!!!!!!!!!!!

A KIM TY JESTEŚ??? Żoną byłego PREZIA... tą słynną JOLĄ o której taraz tak głosno????
G
Gość
Nie pamietam,by jakakolwiek władza w tym naszym mieście,była szanowana i uznawana przez wszystkich mieszkańców!!!!Zawsze się znajdą malkontenci,kryycy w czmbuł, "uzdrowiciele",mądrale którzy są bezkrytyczni,tylko wobec siebie!!!!!W trakcie kampanii,spotkań z kandydatami,sale świecą pustkami,nie widać i nie słychać lokalnych "patriotów"!!No,ale później-zacxzyna się!!!Przeciwnicy,nie starają się nawet dostrzec pozytywnych działań prezydenta,krytykują wszystko ,zacząwszy od wtrącania się w politykę kadrową /jakim prawem,dlaczego zwolnił,wymienił osoby,oczywiście niewinne,pracowite,zasłużone,/,chociaż każdy wie,że brak ,utrata zaufania-to bezdyskusyjna podstawa i prawo każdego szefa,do zmian na stanowiskach.Jeden chce natychmiastowych remontów dróg ,inny przedszkoli,żłobków,mieszkań,basenu letniego,czy też pałacu zimowego!!Koncert życzeń trwa,przez całą kadencję.Sesje Rady Miasta -najwyższej władzy , są JAWNE!!Zawsze można uczestniczyć,posłuchać,naocznie czasami przekonać się,jakich mamy radnych,tych,co zdecydowali się nas reprezentować!! Największą sztuką dla prezydenta,to umiejętność okiełznania ,tego właśnie towarzystwa!!Jak przekonać,by chcieli współpracować /"DLA DOBRA MIASTA"wyświechtany slogan wyborczy/,profesjonalnie traktować funkcję,spokojnie zmierzać w kierunku realizacji wyborczych obiecanek!! Z własnego doświadczenia wiem,że prezydent może wypruć żyły,ale WYSOKA RADA ,niestety zawsze podzielona politycznie--nie pozwoli ,na realizację wielu planów.Używanie takich zdań,jakie w tytule stosuje SLD, daje obraz pracy Rady Miasta.Konsekwentne uwalanie prezydenta w oczach mieszkańców/co było robione od czasu powstania samorządów terytorialnych/,to walka o stołki,koryto,władzę!!Poprzednio,pod rządami starego przepisu,prezydent miałby przewalone--po prostu odwołania z funkci,przez radnych.Dzisiaj,trzeba się odwołać do społeczeństwa.Zamiast montować referendum odwoławcze,weźcie się do pracy,państwo z SLD!!! Jeżeli prezydent,rzekomo traci zdolnośc do rzadzenia miastem,to jaką zdolnością do rządzenia może się pochwalić SLD,PO czy też ,cała Rada!! Nasze miasto,nie jest duże,wielu radnych zna się z "podwórka",ma się też świadomość ich wiedzy,umiejętności itp---przypadkowy,niejednokrotnie wybór na radnego,w krótkim czasie daje "efekty"!! Jestem pewna,że żadne referendum dotyczace odwołania prezydenta,w naszym mieście nie znajdzie poparcia!!Ewentualni następcy /!!!/,nie dają nadziei,że poprowadzą to miasto "ku szczęśliwości". Rycie i opluwanie ,degradowanie w końcu wybranego przez nas prezydenta,daje nam obraz tych, którzy pod pretekstem obawy o losy miasta,ścielą sobie stołki,układają wizje swoich karier, obiecują....jak zawsze. Ja ,już jestem na bocznym torze,nie zabiegam o awanse,/moja rodzina też/,ale dostaję odruchów wymiotnych,gdy czytam o "dobrej woli niekandydowania!!!! jajakobyły posła,czy też kandydowania pieniaczy,malutki politykierków,czy tych "skrzywdzonych" przez prezydenta!!!!!!!!!!!!!

Po prostu brak słów i ręce opadają ...
J
Jolka

Nie pamietam,by jakakolwiek władza w tym naszym mieście,była szanowana i uznawana przez wszystkich mieszkańców!!!!Zawsze się znajdą malkontenci,kryycy w czmbuł, "uzdrowiciele",mądrale którzy są bezkrytyczni,tylko wobec siebie!!!!!W trakcie kampanii,spotkań z kandydatami,sale świecą pustkami,nie widać i nie słychać lokalnych "patriotów"!!No,ale później-zacxzyna się!!!Przeciwnicy,nie starają się nawet dostrzec pozytywnych działań prezydenta,krytykują wszystko ,zacząwszy od wtrącania się w politykę kadrową /jakim prawem,dlaczego zwolnił,wymienił osoby,oczywiście niewinne,pracowite,zasłużone,/,chociaż każdy wie,że brak ,utrata zaufania-to bezdyskusyjna podstawa i prawo każdego szefa,do zmian na stanowiskach.Jeden chce natychmiastowych remontów dróg ,inny przedszkoli,żłobków,mieszkań,basenu letniego,czy też pałacu zimowego!!Koncert życzeń trwa,przez całą kadencję.Sesje Rady Miasta -najwyższej władzy , są JAWNE!!Zawsze można uczestniczyć,posłuchać,naocznie czasami przekonać się,jakich mamy radnych,tych,co zdecydowali się nas reprezentować!! Największą sztuką dla prezydenta,to umiejętność okiełznania ,tego właśnie towarzystwa!!Jak przekonać,by chcieli współpracować /"DLA DOBRA MIASTA"wyświechtany slogan wyborczy/,profesjonalnie traktować funkcję,spokojnie zmierzać w kierunku realizacji wyborczych obiecanek!! Z własnego doświadczenia wiem,że prezydent może wypruć żyły,ale WYSOKA RADA ,niestety zawsze podzielona politycznie--nie pozwoli ,na realizację wielu planów.Używanie takich zdań,jakie w tytule stosuje SLD, daje obraz pracy Rady Miasta.Konsekwentne uwalanie prezydenta w oczach mieszkańców/co było robione od czasu powstania samorządów terytorialnych/,to walka o stołki,koryto,władzę!!Poprzednio,pod rządami starego przepisu,prezydent miałby przewalone--po prostu odwołania z funkci,przez radnych.Dzisiaj,trzeba się odwołać do społeczeństwa.Zamiast montować referendum odwoławcze,weźcie się do pracy,państwo z SLD!!! Jeżeli prezydent,rzekomo traci zdolnośc do rzadzenia miastem,to jaką zdolnością do rządzenia może się pochwalić SLD,PO czy też ,cała Rada!! Nasze miasto,nie jest duże,wielu radnych zna się z "podwórka",ma się też świadomość ich wiedzy,umiejętności itp---przypadkowy,niejednokrotnie wybór na radnego,w krótkim czasie daje "efekty"!! Jestem pewna,że żadne referendum dotyczace odwołania prezydenta,w naszym mieście nie znajdzie poparcia!!Ewentualni następcy /!!!/,nie dają nadziei,że poprowadzą to miasto "ku szczęśliwości". Rycie i opluwanie ,degradowanie w końcu wybranego przez nas prezydenta,daje nam obraz tych, którzy pod pretekstem obawy o losy miasta,ścielą sobie stołki,układają wizje swoich karier, obiecują....jak zawsze. Ja ,już jestem na bocznym torze,nie zabiegam o awanse,/moja rodzina też/,ale dostaję odruchów wymiotnych,gdy czytam o "dobrej woli niekandydowania!!!! jajakobyły posła,czy też kandydowania pieniaczy,malutki politykierków,czy tych "skrzywdzonych" przez prezydenta!!!!!!!!!!!!!

G
Gość
Doskonała rada w rodzaju tych, że lepiej być młodym, zdrowym i bogatym niż starym, chorym i biednym. Koszt budowy aquaparku to min. 30 milionów złotych, których nie ma w budżecie, a uzyskanie kredytu na ten cel nie będzie możliwe z uwagi na brak możliwości spłaty: miasto nadal spłaca wielomilionowe pożyczki i kredyty zaciągnięte przez gminę w latach ubiegłych.
Po wybudowaniu aquaparku trzeba będzie również zarezerwować w każdorocznym budżecia miasta przynajmniej 3-4 miliony na funkcjonowanie tego obiektu. Tych pieniędzy miasto też nie ma i w najbliższej perspektywie mieć nie będzie
Prawda jest taka, że jak się nie ma miedzi, to się na d... siedzi. Gdyby było inaczej, wszyscy mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mieszkaliby w luksusowych willach i jedzili najnowszymi modelami Mercedesa, Audi lub BMW. Tak jednak nie jest, gdyż w przeciwieństwie do prezydenta Wantuły mieszkańcy tego miasta są odpowiedzialni i wiedzą, że to, co się pożyczyło, trzeba oddać co do grosza ze sporymi odsetkami.

Czy są rozdzielone już stanowiska w tej inwestycji "aquaparku" ,na którą nie stać naszej gminy , czy jak w przypadku hali sportowej na Azotach ,gdzie zamiast sal gimnastycznych w szkołach dla naszych dzieci zaciagnięto kredyt aby komuś przybyło kaseczki.
Jak nie wiadomo o co chodzi ,to w K-K zawsze chodzi o :tron,brykę i judaszowe srebrniki.
P
PW

Wystarczyło, że PZPR wsadziła konia trojańskiego do urzędy. Po co? Po to, żeby kompromitować i ułatwić objęcie władzy potomkom tych komuchów, UBeków, eSBeków i milicjantów, którzy panoszyli się w tym "czerwonym mieście" od lat 40-tych i 50-tych? No i jeszcze towarzysz Tola...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3