Ślubowanie nowych policjantów w Opolu. Słowa roty przysięgi wypowiedziało 43 funkcjonariuszy. Oni będą strzegli naszego bezpieczeństwa

Drim
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy opolskiej policji.
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy opolskiej policji. Policja
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 43 funkcjonariuszy.

Służba w policji. Ślubowanie nowych funkcjonariuszy

W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy.

- Tym razem do służby trafiły 43 osoby - informuje młodszy aspirant Przemysław Kędzior z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Ślubowanie odebrał nadinspektor Rafał Kochańczyk, komendant wojewódzki policji w Opolu, który pogratulował nowym policjantkom i policjantom podjęcia wyzwania, jakim jest służba w tej formacji.

- Chcę też zwrócić uwagę na fakt, że nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich - mówił komendant Kochańczyk.

Nowi mundurowi po sześciomiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach garnizonu opolskiego.

Funkcjonariusze będą pełnić swoją służbę w komendach w:

  • Opolu,
  • Kluczborku,
  • Brzegu,
  • Krapkowicach,
  • Kędzierzynie-Koźlu,
  • Namysłowie,
  • Prudniku,
  • Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu.

Służba w policji. Jak zostać policjantem?

Opolski garnizon cały czas rekrutuje chętnych do służby. Dokumenty można składać we wszystkich komendach na terenie województwa opolskiego.

- Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami - mówi Przemysław Kędzior.

Służba w policji. Na co może liczyć mundurowy?

Rekruci mogą liczyć na korzystne warunki finansowe, w tym uposażenie w trakcie szkolenia zawodowego podstawowego w kwocie (wszystkie kwoty są szacunkowe) 3526 zł netto dla osoby do wieku 26 lat, a 3170 zł netto powyżej 26 lat plus wysługa lat (od 2 proc. po udokumentowaniu minimum 2 lat stażu pracy.

Po ukończeniu szkolenia podstawowego osoba w wieku do 26 lat zarabia 4460 zł netto, zaś starsze 4010 zł netto plus wysługa lat i dodatek służbowy.

Na przykład funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji mogą liczyć na dodatek w wysokości 500 zł.

Funkcjonariusze mogą też liczyć na wiele przywilejów, m.in. trzynastą pensję, emeryturę po 25 latach służby czy chorobowe płatne w 100 proc.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska