Smakujmy razem rodzinne święta. Stary rok zakończymy silniejsi

Artykuł sponsorowany ZPC Otmuchów S.A.
Rozmowa z Markiem Piątkowskim, Prezesem Zarządu ZPC „Otmuchów”

Ma Pan ochotę na coś słodkiego?

Zawsze! Jestem łasuchem, ale nie przesadzam, dbam o linię i zdrowy styl życia. Dla gości mam jednak przygotowane coś słodkiego. Nic tak nie pomaga w rozpoczęciu rozmowy.

Kończy się rok pełen niespodzianek. Aż boję się spytać jaki to był czas dla ZPC Otmuchów?

Trudny, ale o dziwo – dobry. Wszyscy już zdążyliśmy zapomnieć, co się działo, gdy zaczynała się pandemia w marcu tego roku. Polacy bardzo ograniczyli wtedy swoje zakupy, z obawy przed kontaktem z innymi ludźmi. Pojawiły się globalne problemy z transportem, z dostawami półproduktów, które są dla nas niezbędne. Obawa przed nieznanym, przed tym, co nadejdzie, tym bardziej zmobilizowała nas do działania i do wprowadzenia zmian. Musieliśmy szybko dostosować się organizacyjnie do obostrzeń sanitarnych i potencjalnych zagrożeń czy niespodzianek. Musieliśmy zagwarantować konsumentom i partnerom pełną dbałość o bezpieczeństwo i to samo zapewnić naszym pracownikom. W trudnym czasie firma powinna działać sprawnie. Dlatego przeprowadziliśmy szereg działań optymalizacyjnych oraz system prewencyjny, którego celem było zachowanie ciągłości prawidłowego funkcjonowania naszej firmy. Efekty starań już widać i chcę za to podziękować pracownikom. Po trzech kwartałach nasze skonsolidowane przychody wzrosły o 3,4 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Cała Grupa Otmuchów na działalności operacyjnej wypracowała wynik lepszy o 43 procent do ubiegłorocznego. Kolejne wskaźniki są jeszcze lepsze. Przepraszam, ale jestem ekonomistą, konkretne liczby są dla mnie bardzo wymowne.

Statystycznego konsumenta bardziej zainteresuje, co nowego szykujecie na sklepowe półki?

Zwracamy uwagę na nastroje i potrzeby ludzi w tym smutnym czasie pandemii. I dostarczamy im radości w smakach, które są znane u nas od wielu lat pod wspólną marką „Odra”. Ostatnia nostalgia za starymi, dobrymi czasami widoczna jest nawet w całej branży spożywczej, w naszej branży słodyczy i przekąsek. Z sympatią i szacunkiem myślimy o wiernych klientach, którzy cenią sobie tradycyjny smak naszego mleczka czy galaretki w czekoladzie, cukierków czekoladowych, chałwy. Czekolada jest przecież od dawna znana z tego, że pomaga przetrwać stresującą sytuację i dobrze wpływa na psychiczną stabilność człowieka. Spodziewamy się jednak, że kiedy już skończą się ograniczenia epidemiczne, bardzo wzrośnie aktywność ludzi, nasz udział w zajęciach sportowych, wyjazdy, aktywne spędzanie czasu. Na takie okazje mamy całą gamę przekąsek i batoników pod wspólną nawą FreeYu. Świetnie „doładowują akumulatory”, gdy zabraknie energii. Na przyszły rok szykujemy też zmiany w segmencie produktów śniadaniowych i zbożowych.

Rok 2020 już znamy i pożegnamy się z nim bez żalu. Proszę o prognozy na rok 2021.

To będzie rok intensywnej działalności i nowych szans. Przygotowujemy rozbudowę naszych zakładów w Otmuchowie, do czego gorąco zachęca nas burmistrz Otmuchowa. Zainwestujemy w automatyzację produkcji, unowocześnimy park maszynowy, żeby zwiększyć wydajność pracy. Stawiamy na aktywność i pomysłowość. Ponieważ sami jesteśmy ambitni i pracowici, więc wspieramy tych, co także mają marzenia i podejmują nowe wyzwania. Dlatego pomagamy fundacji Marcina Gortata, która wspiera młodych, początkujących sportowców. Wspieramy drużynę siatkarską nyskiej Stali i siatkarki NTSK z Nysy. Wierzę, że przyszły rok będzie też dobry dla całego naszego regionu. Tu wszyscy mieszkamy, pracujemy, odpoczywamy. Jesteśmy stąd i potrafimy wspierać dobre inicjatywy i naszych sąsiadów w potrzebie. Niedawno „pomogliśmy” świętemu Mikołajowi skompletować paczki dla dzieci strażaków – ochotników z Otmuchowa. Przekazaliśmy pomoc dla dzieci z placówek opiekuńczo- wychowawczych w powiecie nyskim. Przekazaliśmy też nasze produkty, jako wsparcie dla dwóch społecznych inicjatyw lokalnych. Jeden z nich, to projekt „Kocham Nysę”, który ma za zadanie szerzyć lokalny patriotyzm społeczny wśród młodych ludzi. Drugi to „Pomocna Dłoń” – akcja wolontariuszy pomagających na co dzień ludziom w potrzebie, od szycia maseczek po zakupy czy rachunki na poczcie dla tych, co sami nie mogą wyjść z domu. Darowizny przekazujemy też ośrodkom pomocy społecznej na naszym terenie i nyskiemu hospicjum. Niech więc rok 2021 będzie dla wszystkich dobrym czasem. Wszystkim Państwu życzę spokojnych, zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w 2021 roku. Razem przeszliśmy trudny egzamin pandemii, razem docenimy, jak smakuje życie.

Dodaj ogłoszenie