reklama

Śmieci w Kluczborku droższe. Internauci krytykują podwyżki

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Tak wyglądają śmietniki w Kluczborku, w których wg deklaracji śmieci powinny być segregowane. Właśnie dlatego są podwyżki.
Tak wyglądają śmietniki w Kluczborku, w których wg deklaracji śmieci powinny być segregowane. Właśnie dlatego są podwyżki. UM Kluczbork
Opłaty śmieciowe w Kluczborku wzrosną nawet o 30 procent przez to, że mało kto segreguje odpady. Mieszkańcy miasta zwracają jednak uwagę na inne problemy z wywożeniem śmieci.

Mimo, że wielu mieszkańców bloków i kamienic zadeklarowało, że będą oddawać segregowane odpady, w kubłach lądują zmieszane śmieci. W efekcie firma wywożąca odpady wystawia gminie wyższe faktury, a gmina musi podnieść opłaty.

Na dodatek wiele osób chce uniknąć opłat i deklaruje, że w Kluczborku - mimo zameldowania - nie przebywa na stałe.

Z tych powodów od 1 stycznia 2016 r. opłata śmieciowa wzrośnie z 8,50 zł do 11 zł za osobę (to cena za śmieci segregowane), z 7,50 zł do 10 zł (za segregowane z kompostowaniem bioodpadów) i z 15 zł do 18 zł (za odpady zmieszane).

Wzrosną również opłaty za kubły dla osób prowadzących działalność gospodarczą: za 120-litrowy pojemnik z 11 zł do 14 zł z odpadami segregowanymi, a z 16 zł na 20 zł za zmieszane.

Informacja o dużych podwyżkach spowodowała falę dyskusji na forum internetowym pod artykułem:

Gość: - Będzie drożej za śmieci w Kluczborku. Druga strona medalu jest taka, że firma ASA nie wywiązuje sie z terminarzu wywozu śmieci, zdarza się, że z altan śmietnikowych śmieci nie są wywożone przez 1,5 tygodnia, a przypomnę, że ASA deklaruje odbiór dwa razy w tygodniu. W tym roku składaliśmy reklamację już kilkanaście razy z powodu nieodebranych odpadów.

Mieszkaniec: - Mieszkańcy nie segregują śmieci? A kto sprawdza śmieciarzy, którzy do zmieszanych wrzucają suche? Mam specjalnie zrobić 20 zdjęć?

Gość2: Ustawa miała przecież spowodować, iż każdy płaci i każdy wywala śmieci we wskazanych miejscach, (żeby nie w lesie). A co pozostało ze szczytnych założeń? Jak zwykle w Polsce...

Mieszkaniec2: - Gmina uzgadnia terminy wywozu śmieci i sama zmusza mieszkańców do niesegregowania śmieci w listopadzie. Bo co mieszkańcy domków jednorodzinnych mają zrobić z liśćmi, które akurat wybrały sobie listopad na opadanie, a wywóz śmieci BIO jest wyznaczony tylko jeden raz w miesiącu listopadzie?

Mieszkaniec3: - Jeżeli taka liczba mieszkańców nie wypełniła deklaracji śmieciowych, a i w samych śmietnikach widzimy, jak jest, to niby dlaczego miasto ma dopłacać do tych śmieci? Kosztem innych rzeczy niezbędnych dla mieszkańców?
Jeżeli sami nie umiemy zaprowadzić porządku pod swoimi budynkami. Śmieci nie są od burmistrza,są nasze, więc albo nauczymy się odpowiednio je wyrzucać, wpisywać wszystkich domowników do deklaracji i płacić za nich, albo będziemy płacić za śmieci więcej, jak np. w Oleśnie : 11 zł za segregowane i 18 zł za mieszane.

Jakie są ceny za śmieci segregowane i niesegregowane w innych gminach:

Byczyna 10 zł (segregowane)) i 20zł (zmieszane),
Wołczyn 11zł i 18zł,
Strzelce Opolskie 12zł i 18zł,
Opole 13zł i 20zł,
Głubczyce 11zł i 22zł,
Nysa 8zł i 22zł,
Olesno 11zł i 18zł,
Kluczbork (od 1.1.2016 r.) 11zł i 18 zł.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 34

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

dnia 10 maja 2019 roku na terenie miasta pojawiły się plakaty nawołujące do donoszenia na sąsiadów za brak segregacji. Burmistrz kielar i prezes SM nowak chyba na łeb upadli nawołując do kablowania. Czyżby przypomniały im się młodzieńcze lata, a może nigdy nie wyrośli.

G
Gość
W dniu 15.11.2015 o 21:20, poprawa na lepsze napisał:

Cóż dalej tego nie moge przeboleć. Ale co tam śmieci, lepiej nagradzać, nominować, dawać odznaczenia niż poprawić mieszkancom poziom odbioru śmieci. Od razu mi się nasuwają z myślą śmieci słowa: komuna, PRL, marazm, duże pieniądze od klientów, brak poprawy czy żenada. A to wszystko w 2015 roku czyli DWA lata i kilka miesięcy po wprowadzeniu ustawy śmieciowej i wdrożeniu jej w naszej gminie. Pięknie kórwa, pięknie, ręce same składaja sie do oklasków bezradności i braku poprawy na naszym terenie. Czy jednak mam klękać na kolana, że gmina zrobiła mi łaske w postaci odbioru odpadów suchych 2 razy w miesiącu w zabudowie jednorodzinnej?  Pozdrawiam, pozdrawiam.

 

Od tego jest zatrudniona cała armia urzędników i suto opłacana z naszych podatków, żeby problem porządnie rozwiązać

Czekamy na decyzje

p
poprawa na lepsze

Cóż dalej tego nie moge przeboleć. Ale co tam śmieci, lepiej nagradzać, nominować, dawać odznaczenia niż poprawić mieszkancom poziom odbioru śmieci. Od razu mi się nasuwają z myślą śmieci słowa: komuna, PRL, marazm, duże pieniądze od klientów, brak poprawy czy żenada. A to wszystko w 2015 roku czyli DWA lata i kilka miesięcy po wprowadzeniu ustawy śmieciowej i wdrożeniu jej w naszej gminie. Pięknie kórwa, pięknie, ręce same składaja sie do oklasków bezradności i braku poprawy na naszym terenie. Czy jednak mam klękać na kolana, że gmina zrobiła mi łaske w postaci odbioru odpadów suchych 2 razy w miesiącu w zabudowie jednorodzinnej?  Pozdrawiam, pozdrawiam.

p
poprawa na lepsze

Także tak naprawde (przepraszam za słownictwo) wali mnie to czy będziecie chcieli poprawy (ja tego chce) po zwiększeniu opłaty za to samo czy nie . Ale jeżeli chcecie w ten sposób zbierać odpady do końca roku 2018 to życze Wam powodzenia. Z całym szacunkiem do wszystkim pozdrawiam.

p
poprawa na lepsze

Oczywiście pisze o tej poprawie bez ŻADNEJ dopłaty finansowej, ze strony klientów ponieważ za te pieniądze pobierane od stycznia 2016 roku z terenu Kluczborka i okolic gminy firma Remondis wywozi z terenu Olesna i okolic jak napisał redaktor. Tzn zabiera ludziom klientom szkło z zabudowy jednorodzinnej i niewidziałem tam jaj w postaci tzw. dzwonów gdzieś po wioskach i innnych tego typu 'zadupiach'

p
poprawa na lepsze

Chciałbym pokazać teraz jak firma REMONDIS prowadzi system zbiórki i chce pomóc w tym aby odpady były segregowane :

niestety nie pokaże ponieważ musze być zarejstrowanym

Tutaj piękny tekst odpowiedzialnych ludzi zarządzających odbiorem odpadów komunalnych w postaci takiej, że KAŻDY INDYWIDUALNIE zostanie ukarany poprzez UCZCIWE SPRAWDZANIE kto zawinił:

ZK chce bowiem naklejkami skłonić mieszkańców od zastanowienia nad tym, jak segregują. Jeśli jednak sytuacja nadal nie będzie się zmieniać, to urząd miasta może naliczyć opolanom, KTÓRZY NIE SEGREGUJĄ PRAWIDŁOWO ŚMIECI, wyższą opłatę za odbiór odpadów.
Chodziło o to, że firma Remondis naklejała czerwone trójkąty osobom nie segregującym odpowiednio odpadów (oczywiście po wcześniejszym sprawdzeniu)
Tutaj kolejna sytuacja gdzie Remondis wręcz prosi i zachęca do segregacji odpadów Biodegradalnych w spółdzielniach/zabudowie wielorodzinnej :
W tej sytuacji miałem przytoczyć odpowiednie oznakowanie i oczywiście bioodpady ale również się nie udało

Niech nikt nie zapomina kto zapoczątkował segregacje bodajże w 2009 roku gdzie były 4 od Remondis-u (to pewnie z ustaleniem z gminą) kontenery 1100l na odpady: tworzywa sztuczne/papier/szkło bezbarwne/szkło kolorowe. W różnych miejscach gminy.

 
 

 

R
Remondis pomóż normalności

Pozdrawiam wszystkich i nieżycze dalszej 'walki z wiatrakami' w postaci noszenia A.S.A pod nos butelek,słoików i innych odpadów szkalnych rozmieszczonych wszędzie tam gdzie nie ma zbiorowego punktu zbiórki odpadów. Nie życze również ludziom w zabudowie jednorodzinnej tego aby przez najbliższe TRZY lata nie mogli wyrzucić szkła u siebie na podwórku (hahahhahahah) Tak to jest jak ustawa polega na kiczu w postaci wybrani NAJNIŻSZEJ (odbijającej się na ludziach/klientach) oferty.

R
Remondis pomóż normalności

Ale cicho tutaj od dwóch dni. Czyżby ludziom (klientom) zabrakło ambicji i woli walki o swoje ? Podejrzewam, że może się to skończyć tragedią w postaci dalszego marazmu w postaci tego karygodnego odbioru śmieci. Nikt pewnie nie zawalczy, nie porozmawia z UM, nikt dosłownie nikt. No tak przecież A.S.A ma kontrakt do 31.12.2018 to będzie mogła robić z NAMI co chcą . Jak wszyscy tak będziecie cicho to do końca 2018 roku będziecie dostarczać A.S.A i gminie śmieci suche prosto pod nos ( jak to sie dzieje w tej chwili z odpadami szklanymi gdzie trzeba odprawiać maratony aby wyrzucić butelke szklaną) Zostawią Wam kosz na odpady zmieszane hahahhaha. Róbcie tak dalej to napewno My wygramy (klienci). Ja sie przejdze jak będę miał czas wolny od pracy do urzędu i się zapytam jak sobie wyobrażaja podwyżke. Oczywiście mam na myśli kiedy dostarczą kosze 120l na odpady szklane bezbarwne/kolorowe do zabudowy jednorodzinnej oraz kiedy wstawią do KAŻDEJ wiaty kontener 1100 l na odpady szklane kolorowe i bezbarwne. Jeżeli od najbliższego roku nie będzie poprawy w odbiorze odpadów szklanych u źródła z domków to możecie sobie pomarzyć o jakiejkolwiek normalności, która istnieje w innych gminach chodźby na terenie Olesne i okolicznych miejscowości.

g
gosc

Celem ustawy było założenie ( tak jak z abonamebntem RTV - oglądasz, nie oglądasz ) każdy płaci i wywala gdzie chce - ale do kosza

 

A co zostało.

 

Wojna i syf.

 

Tak to jest jak żąd mówi jak żyć i spbie dupę podcierać.

p
piotrsc
W dniu 13.11.2015 o 10:21, gość napisał:

 swoje śmieci to wywal na swoją wycieraczke.,bo to ty je produkujesz lub grzecznie wynieś do śmietnika i wrzuć do odpowiednich kontenerów,sa oznaczone.Mądralo. 

Hahahahaha odpowiednich kontenerów ? Jak na tej śmiesznej wiosce kluczbork maksymalnie są DWA kosze w altanie śmietnikowej.  Aż śmiać mi się chce jak tam przyjeżdzam i widze te stare śmierdząne kosze w większości bez klap i pewnie z 10 letnim stażem ściągnięte z jakiegoś 3 świata i malutkim napisem co i jak bo kolorowych koszy to jeszcze tam nie widziałem. TANDETA i nic więcej. A ty mówisz o segregacji hahahahhaha

o
o
W dniu 12.11.2015 o 15:39, deb***e napisał:

Jak mam deb***u zaprowadzić porządek jak musze składować szkło w jakiś skrzynkach bo nie moge od razu wrzucić do kosza? Dlatego, że jakiś mądry wymyślił, że nie będe mógł segregować u siebie w domu. Jesteś dla mnie prosty jak linijka. Po za tym jesteś albo z UM albo jakimś kolesiostwem z tamtąd. Nie wypowiadaj się jak masz takie tępe teksty pisać.

 wyrażaj się bo właśnie widać kto tu jest prosty ... nie potrafisz się hejterze wysłowić w inny sposób?

g
gość
W dniu 13.11.2015 o 10:21, gość napisał:

 swoje śmieci to wywal na swoją wycieraczke.,bo to ty je produkujesz lub grzecznie wynieś do śmietnika i wrzuć do odpowiednich kontenerów,sa oznaczone.Mądralo. 

segregujmy i pilnujmy porzadku,wierze że będzie lepiej.

g
gość
W dniu 12.11.2015 o 15:37, Gość napisał:

Jeśli podwyżka wejdzie w życie - to proponuję śmieci zawieźć pod urząd miasta - bo to tam zawalono sprawę

 


Jeśli podwyżka wejdzie w życie - to proponuję śmieci zawieźć pod urząd miasta - bo to tam zawalono sprawę

swoje śmieci to wywal na swoją wycieraczke.,bo to ty je produkujesz lub grzecznie wynieś do śmietnika i wrzuć do odpowiednich kontenerów,sa oznaczone.Mądralo.

d
debile
W dniu 12.11.2015 o 14:44, o napisał:

a ja myśle, że zamiast siedzieć na forum i bzdury pisać powinniście zajrzeć do swoich domów i swoich śmieci bo hejterów jak widać nie brakuje.. hejtować można wszystko tylko trzeba popatrzeć na siebie i najpierw w swoim domu zaprowadzić porządek i ład śmieciowy. "Jeśli nie mamy z tego korzyści to segregować nie będziemy i tyle!" ??? I DLATEGO PRZEZ TAKICH JAK TY   trzeba płacić więcej kolego.

Jak mam deb***u zaprowadzić porządek jak musze składować szkło w jakiś skrzynkach bo nie moge od razu wrzucić do kosza? Dlatego, że jakiś mądry wymyślił, że nie będe mógł segregować u siebie w domu. Jesteś dla mnie prosty jak linijka. Po za tym jesteś albo z UM albo jakimś kolesiostwem z tamtąd. Nie wypowiadaj się jak masz takie tępe teksty pisać.

G
Gość

Jeśli podwyżka wejdzie w życie - to proponuję śmieci zawieźć pod urząd miasta - bo to tam zawalono sprawę

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3