Mateusz Pietras
Oskar Kwiatkowski szósty w zawodach snowboardowego Pucharu Świata
Oskar Kwiatkowski szósty w zawodach snowboardowego Pucharu Świata Rex Features/East News
Snowboardzista Oskar Kwiatkowski zajął szóste miejsce w slalomie gigancie równoległym, który wliczany jest do zawodów Pucharu Świata w austriackim Simonhöhe. Mistrz świata w tej konkurencji przegrał w ćwierćfinale z triumfatorem Kryształowej Kuli Fabianem Obmannem. To najlepszy występ Polaka w tym sezonie. Pozostali Biało-Czerwoni nie przebrnęli kwalifikacji. Wśród mężczyzn zmagania wygrał Włoch Daniele Bagozza, natomiast wśród kobiet najszybsza w fazie pucharowej okazała się Austriaczka Sabine Schoefmann.

W austriackim Simonhöhe odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. Nie tak dawno snowboardziści i snowboardzistki rywalizowali o pucharowe punkty w słoweńskiej Rogli, gdzie najlepszy występ w sezonie zanotował Oskar Kwiatkowski. Polak zajął 11. miejsce odpadając w 1/8 finału. Na tym etapie odpadł z Włochem Mirko Felicettim. Na trasie Polak popełnił dwa kosztowne błędy, które pozbawiły go wszelkich szans o awansu do ćwierćfinału.

Pozostali Biało-Czerwoni zakończyli zmagania na kwalifikacjach.

Pierwszy ćwierćfinał Oskara Kwiatkowskiego w tym sezonie

Przed zmaganiami odbyły się kwalifikacje, które wyłoniły czołową ''szesnastkę'' wśród pań jak i panów. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się mistrz świata w tej konkurencji Oksar Kwiatkowski. Polak z czwartym czasem awansował do 1/8 finału.

To właśnie wyścig z udziałem polskiego snowboardzisty otwierał fazę pucharową. W niej zmierzył się z Włochem Aaronem Marchem. Już na pierwszym pomiarze miał przewagę na rywalem. Do końca utrzymał przewagę pokonując przeciwnika o 0,07 s. W następnej rundzie walczył ze zdobywcą Kryształowej Kuli Fabianem Obmannem. Polak na górnej jak i środkowej tracił do Austriaka. Ostatecznie nie ukończył wyścigu.

Włoch i Austriaczka triumfatorami PŚ w Simonhöhe

Zmagania wygrał Włoch Daniele Bagozza przed liderem PŚ Austriakiem Benjaminem Karlem. Starcie o trzecie miejsce zwyciężył Obmann, który pokonał 43-letniego Włocha Rolanda Fischnallera.

Wśród pań nie miała sobie równych Austriaczka Sabine Schoefmann, która w finale pokonała Zuzanę Maderovą. Trzecie miejsce zajęła Elisa Caffont. Włoszka w wyścigu o podium wyprzedziła Holenderkę Michelle Dekker. W kwalifikacjach odpadła liderka PŚ Niemka Ramona Theresia Hofmeister.

Na 19. miejscu została sklasyfikowana Maria Bukowska-Chyc, tuż za nią znalazła się Weronika Dawidek. Trzecia z Polek Olimpia Kwiatkowska zajęła 29. lokatę.

Kwalifikacji nie przebrnął także Michał Nowaczyk, który uplasował się na 21. pozycji.

W dniach 15-16 lutego odbędzie się kolejny Puchar Świata. Ponownie zawodnicy i zawodniczki o pucharowe punkty powalczą w konkurencji slalom gigant równoległy.