Softball. Zawodniczki brzeskiej Szóstki wygrały finałowe zawody Pucharu Polski

Redakcja
Zawodniczki Szóstki Brzeg w tym sezonie zdobyły w kraju podwójną koronę.
Sezon 2012 w softballu zakończył dwudniowy turniej o krajowy puchar, które rozegrano w Miejskiej Górce. Rywalizację zdominowały dwa nasze zespoły: MKS Szóstka Brzeg i UKS Caper Kędzierzyn-Koźle.

Zawodniczki z Brzegu przystępowały do walki w roli faworytek, bowiem w zakończonych niedawno rozgrywkach Polskiej Ligi Softballu po raz kolejny sięgnęły po mistrzowski tytuł. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla w lidze zajęła 4. lokatę i na turniej PP jechała z wielką ochotą na sukces. W turnieju oba nasze zespoły spisały się bardzo dobrze, wygrywając wszystkie pojedynki.

Szóstka zwyciężyła 15:3 Stal Kutno, 17:4 Diamonds Warszawa i 17:2 Demony Miejska Górka. Caper pokonał z kolei 12:4 Demony, 8:3 Stal i 8:7 Diamonds. O podziale dwóch pierwszych miejsc decydował zatem bezpośredni pojedynek naszych drużyn, wygrany przez Szóstkę 9:8.

W związku z tym, iż brzeska Szóstka zdobyła również tytuł Mistrzyń Polski, prawo do udziału w europejskim Pucharze Zdobywców Pucharów 2013 zyskał kędzierzyński Caper. W tej sytuacji prawo reprezentowania Polski w europejskich rozgrywkach mają oba nasze kluby.

Klasyfikacja Pucharu Polski: 1. MKS Szóstka Brzeg, 2. UKS Caper Kędzierzyn-Koźle, 3. MKS Stal BiS Kutno, 4. Diamonds Warszawa, 5. TSB Demony Miejska Górka.