Sołtys Graczy przeciw wszystkim

Mariusz JarzombekZaktualizowano 
&#8211; Jedynym rozsądnym wyjściem jest "wykopanie&#8221; obecnie rządzących, może z małymi wyjątkami &#8211; napisał na blogu Jacek Walas. A na razie chce odwołać burmistrza Niemodlina.  <br>
– Jedynym rozsądnym wyjściem jest "wykopanie” obecnie rządzących, może z małymi wyjątkami – napisał na blogu Jacek Walas. A na razie chce odwołać burmistrza Niemodlina. Mariusz Jarzombek
Jacek Walas chce referendum w sprawie odwołania burmistrza Niemodlina. Na swoim blogu obraził głowę państwa. Z tego powodu zainteresowała się nim policja.

"Prezydent Bronisław Komorowski to złodziej" - napisał sołtys. Na swoim blogu naubliżał politykom prawie wszystkich opcji (niektórych z nich ubrał nawet w pasiaki). To dlatego do drzwi domu Jacka Walasa zapukała policja.

- Prowadzimy postępowanie wyjaśniające, czy nie doszło do znieważenia głowy państwa - mówi Jarosław Dryszcz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Policjanci chcieli zabezpieczyć komputer, ale okazało się, że kupiono go po zamieszczeniu wpisów na blogu.

- Nawet służba bezpieczeństwa nie nachodziła mnie w ten sposób. Żyjemy w państwie policyjnym i jesteśmy bliżej Białorusi niż innego kraju demokratycznego - komentuje Jacek Walas.

- Wszystkie procedury zostały zachowane - odpiera Jarosław Dryszcz.

Znieważenie głowy państwa jest ścigane z urzędu, w przeciwieństwie do szkalowania dobrego imienia innych obywateli RP. A takim w świetle prawa jest poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, któremu Walas w fotomontażu włożył na głowę nazistowską czapkę z "wroną", swastyką i głową premiera Tuska zamiast trupiej czaszki.

- Niemcy dbają tylko o własny interes, a rząd PO zamiast na ważniejsze rzeczy wydaje pieniądze na dwujęzyczne tablice - uważa sołtys Graczy.

- Wolność wypowiedzi, niezależnie od gustów i poczucia dobrego smaku, jest naturą demokracji - komentuje Adam Drosik, medioznawca z Uniwersytetu Opolskiego. Jego zdaniem podłożem takich działań jest próba zwrócenia uwagi na siebie.

Ryszard Galla nie zamierza wnosić pozwu o naruszenie dóbr osobistych.
- To, co widziałem, nie jest dla mnie przyjemne, ale nie chcę zwiększać agresji - tłumaczy. - Osoba publiczna, a taką jest też sołtys, powinna wzbudzać zaufanie, a takimi poczynaniami na pewno się tego nie robi. Myślę, że mieszkańcy Graczy, którzy go wybrali, najlepiej go ocenią.

Według Walasa wpisy zamieszczone na blogu dawno temu (blog nie działa od kilku dni) "wyciągnięto" teraz w związku z referendum w sprawie odwołania burmistrza Niemodlina. Sołtys zarzuca Mirosławowi Stankiewiczowi słaby nadzór nad inwestycjami, arogancję i konfliktowanie mieszkańców.

Opinie mieszkańców gminy Niemodlin są podzielone.
- Ja mógłbym powiedzieć znacznie ostrzej niż pan Jacek - mówi jeden z jego zwolenników.

Przeciwnicy referendum i poczynań Jacka Walasa nazywają jego zarzuty niedorzecznymi, a wybranego w ubiegłym roku sołtysa - awanturnikiem.
- Nie zrobił jeszcze niczego pozytywnego, na razie specjalizuje się w robieniu zamieszania - tłumaczą.

Do ogłoszenia referendum potrzeba około tysiąca podpisów, jego inicjatorzy mają trzy razy więcej. Do biura wyborczego mają trafić w piątek.
- Będziemy nawoływać do bojkotu głosowania - mówi część niemodlińskich radnych, nawet nie sprzyjających burmistrzowi.

Walas zapowiada, że jeśli referendum się nie uda, zorganizuje kolejne. Tym razem w sprawie ... odłączenia Graczy od Niemodlina.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 14.03.2012 o 11:13, Karolina napisał:

Toc to obecna data - rok 2012 to juz dawno po 1984 ! Czytajcie Orwella ! ''Rok 1984 '' , a dowiecie sie jakimi sposobami Zydopolonia jest rzadzona . A Soltysowi : nie mow o Bronku glosno to , co wszyscy jako tako myslacy i nie przekupieni cieplymi posadami i tak o nim mysla. Ale wtedy gdy go wybierano , to zydostwo obsadzilo - tak jak na wyscigach koni na Sluzewcu -'' swoimi'' wszystkie konie i dzokejow , tak ze mogles wybierac : miedzy diablem a lucyferem .Trzeba miec wlasnych , nieskorumpowanych kandydatow i ich do konca mocno popierac, bo zydowskie media beda sie staraly za wszelka cene ich oczernic , gdyz ich naczelnym i jedynym haslem jest nie dopuscic do wladzy nikogo innego oprocz nich samych. Ale jest to jednak mozliwe : Popatrzcie na Wegry - zydostwo w Unii Eurropejskiej trzesie sie ze strachu , ze inne kraje moga sie ''zarazic '' i zrobic podobnie . I nie mylcie Orbana na Wegrzech z przebierancem- Kaczynskim w Zydopolonii. On tylko udaje Polaka i ''opozycjoniste ''.

"Karolino" pózne żale !!! Minister Izraela już dawno powiedział w Knesecie  : O Węgry i Polskę się nie martwcie - one już są nasze !!! :P  :P  :P  Te wszystkie gierki i podchody polityczne to tylko gra pozorów ! Zobacz w czyich rękach są banki i główne gałęzie przemysłu , zobacz na najnowszą listę najbogatszych Polaków i odpowiedz sobie "who is who " na tej liście !!! ;)

M
Marek

Witam wszystko piękne co piszecie ale tylko nie z takim człowiekiem jak sołtys Graczy J.W jeśli jeszcze go nie znacie to powiem krótko człowiek upośledzony ,ja jako najbliższy kolega obserwuje go 3 lata nie mam zawiści ani nic tylko proszę was Hitlera też zaślepieni fanatycy wynieśli na podium,proszę nie z takim człowiekiem jego miejsce jest udoskonalać inteligencje swoją lepiej w książkach a nie niszczyć bliskim życia bo tak też umie zrobić....pozdrawiam mieszkaniec.

M
Małgośka
Bronuś boi się blogerów, Bronuś na blogerów nasyła ABW, o szóstej rano do drzwi łomoczą - bo bloger napisał krzywe słowo o prezydenciku

Dzisiaj w telewizji Pani Beata Kempa ( posłanka zresztą ) pouczała jak należy zwracać się do osób pełniących ważne funkcje w państwie !!! " gargamel" nie przyswaja sobie nauk postnych swojej "Smerfetki" ?
M
Maślanka
Ja proponuję sołtysowi wizytę w Opolu na Wodociągowej.Bardzo poważny przypadek.

TEN człowiek zamiast łączyć to dzieli - wogóle nie nadaje się na sołtysa.

A z czego ten wasz sołtys żyje? Bo na pracę to on chyba nie ma czasu, skoro cały pochłonięty polityką.

Ten facet zawsze mial niepokolei wglowie,prostak,pieniacz i awanturnik

Ludzie uważajcie - mimo ,iż dzisiaj jest 1 kwiecień -Pan sołtys może nie mieć zrozumienia dla waszych wpisów . Jego "ego" może się wqrwić ! Ja tam Pana sołtysa nie znam i dlatego dzisiaj mogę napisać , że go lubię (chyba ?)
M
Malwinka

Raz na ruski rok ktoś odważy się zrobić coś dobrego, mając na myśli dobro ogółu to go próbują uciszyć. Nie byłoby takiej afery gdyby Pan Jacek Walas nie miał racji Wiadomo , że im większa afera i zmienianie rzeczywistych faktów tym zwiększenie liczby przeciwników. Cecha narodowa Polaków, od samego początku historii Polski dajemy się oszukiwać i sobą manipulować. Ten kraj jest skonczony.

G
Grazyna

Ten facet zawsze mial niepokolei wglowie,prostak,pieniacz i awanturnik

G
Gość
Bronuś boi się blogerów, Bronuś na blogerów nasyła ABW, o szóstej rano do drzwi łomoczą - bo bloger napisał krzywe słowo o prezydenciku

Jezeli tak piszesz o Prezydencie kraju w którym mieszkasz, to sie lepiej nie odzywaj ku***iku.
A
Anna
Szanowni Państwo

Jestem głęboko poruszony zdarzeniem jakie miało miejsce dnia 9 marca 2012 w mieszkaniu Sołtysa wsi Gracze Jacka Walasa. Uważam że zdarzenie z udziałem wytrąciło opinię publiczną z pozytywnego postrzegania Sołtysa a tym samym i samej idei referendum. Jednakże pragnę zwrócić Waszą uwagę na kilka aspektów prawnych. – art. 50 Konstytucji Rzeczypospolitej, brzmi: „obywatel ma zapewnioną nienaruszalność mieszkania. Dlatego nie musimy wpuszczać każdego, kto pokaże nam legitymację służbową. Tylko w naprawdę wyjątkowych przypadkach mamy taki obowiązek.”
Zgodnie z opinią prawną: - Policjant może wejść bez nakazu przeszukania do naszego mieszkania w sytuacji, gdy jest uzasadnione podejrzenie ukrywania się w nim przestępcy, bądź jest szansa znalezienia przedmiotów pochodzących z przestępstwa W takiej sytuacji policjant musi jednak pokazać legitymację służbową i wyjaśnić cel wizyty. Ponadto w każdym przypadku powoływania się na ww. cele policja musi przedstawić nam na piśmie potwierdzenie swojego podejrzenia przez prokuratora. Tego proszę Państwa zabrakło.
Ponad to
art. 220 § 3 kpk . W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć. – Tego również nie było.

Jak mogliśmy się dowiedzieć z Kuriera Opolskiego z 10 marca 2012 Dziennikarka TVp Opole Domika Sala Wójcik informuje, że do zdarzenia doszło i dodaje znamienne zdanie - "Policja nie zdradza na czyje działała polecenie".
Zatem publicznie należy zadać pytanie na czyje polecenie, a dziennikarz powinien dopytać:
- Na czyje polecenie działała policja? i zadajemy szeregi pobocznych pytań, a wśród nich:
- Dlaczego po 8 miesiącach od pojawienia się fotomontaży na blogu? (w końcu nikt z mieszkańców nie został poinformowany, że w okresie wakacyjnym, J. Walas przesłał pismo do Kancelarii Premiera wraz z treściami z bloga i jego adresem, wskazując co mu się na Opolszczyźnie nie podoba w zakresie władz samorządowych)
- Dlaczego ów najście zostało w tak niechlubny sposób rozdmuchane robiąc z J. Walasa osobę skrajną, radykalną, być może i nie poczytalną?
- Czy zbiegiem okoliczności jest ów wydarzenie z policją które zbiega się z tym, że J. Walas jest pełnomocnikiem Grupy Inicjatywnej organizującej Referendum?
- Dlaczego bez zapoznania się z faktami i podstawą prawną (dot. planowanego referendum) radni szczebla gminnego i radny powiatowy, tak łatwo dyskredytują, obrażają a nawet kłamią w mediach: Radio Opole, TVP Opole?
Szanowni Państwo, komu zależało na „wizycie” policji w domu Jacka Wlasa i czy to zbieżność okoliczności czy wręcz przeciwnie, celowe działania na tym aby wokół zamieszczonych na blogu informacji zrobić medialny szum, nagonkę na Sołtysa, policyjną akcję, środowiskowe wywiady i wreszcie uruchomić machinę wypowiedzi w kontekście deprecjonującym osobę Jacka Walasa i akcję zbierania podpisów pod planowane referendum, skoro blog założony został w kwietniu 2011 roku, a publikacji fotomontaży dokonano w lipcu 2011?

Te pytania pozostawiam otwarte i mam nadzieję że w Państwie Prawa doczekam się odpowiedzi zgodnych z faktami, oraz przeproszenia Jacka Walasa za ich niemające odzwierciedlenia w faktach wypowiedzi na łamach Radia Opole i Telewizji Opole, a w przypadku jednego radnego wypowiedzi obrażającej wszystkich inicjatorów akcji referendum.

Stad też pragnę przypomnieć owe słowa skierowane przez tych panów do dziennikarzy i odpowiedzieć na nie rzeczowo wskazując fakty i drogę prawną, aby żaden forumowicz czytający ów wpis nie miał cienia wątpliwości, że Radny to wyrocznia, a plebs to bezmyślna, niewykształcona masa.

Radny powiatu opolskiego Edward Jędra wypowiadając się dla Kuriera Opolskiego z 10 marca 2012 mówi- „Nie fer nie w porządku (przyp. że wystąpiono z inicjatywą referendum) wobec mieszkańców, bo nikt go nie upoważnił (przyp. Sołtysa wsi Gracze Jacka Walasa) do tego żeby robić referendum, a występuje jako rada sołecka i sołtys”.
W odpowiedzi panu radnemu, chcę wskazać przede wszystkim podstawę prawną, która upoważnia do przeprowadzenia inicjatywy społecznej jaką jest referendum. Oto ona: Ustawa z dnia 15 września 2000 roku o referendum lokalnym,
Art. 11.ust.1. brzmi: - Z inicjatywą przeprowadzenia referendum na wniosek mieszkańców jednostki samorządu terytorialnego wystąpić może:
1) grupa co najmniej 15 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, a w odniesieniu do referendum gminnego - także pięciu obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy.
W tym miejscu należy wskazać że w tym konkretnym (niemodlińskim) przypadku wystarczy grupa 5 osób, a jest 15, reprezentujących wiele wsi a także miasto.
Kontekst upoważnienia: Legitymacją uprawniającą do tego aby zrobić referendum są zebrane podpisy poparcia. Na dzień dzisiejszy jest ich 3346, co daje nam 31% poparcia względem liczby wyborców w tej gminie. (stan na 9.10.2011 ze strony Państwowej Komisji Wyborczej – 10795), a potrzeba jedynie 1080 głosów ważnych, aby Komisarz Wyborczy ustanowił termin referendum.
Poza tym Pan Radny skłamał publicznie, bowiem Jacek Walas jest pełnomocnikiem inicjatorów referendum i w takim trybie występuje. Zatem kłamstwem są słowa: „a występuje jako rada sołecka i sołtys”.

W odpowiedzi na słowa Czesława Paszkowskiego wypowiedziane na antenie Radia Opole dnia 29 luty br. cytuję: „Ten, kto idzie, pewnie będzie głosował za skutecznym referendum, a ja nie widzę takiej potrzeby. To jest dobry burmistrz”, odpowiadam powołując się na listą 21 punktów przygotowaną przez Inicjatorów, w której zawarli wszystkie "zarzuty", wobec działalności burmistrza.
Czy dobry burmistrz miałby tyle "zarzutów", ze strony mieszkańców gminy i czy było by tyle uwag i zastrzeżeń do jego pracy panie Radny, gdyby wszyscy mieli takie zdanie jak Pan? (Lista 21 postulatów na końcu wpisu)

Natomiast w odpowiedzi do słów radnego Wiesława Pogonowskiego, wypowiedzianych również na antenie Radia Opole tego samego dnia, w tej samej audycji, cytuję: - „Ten pomysł to wygłup niezrównoważonych ludzi. Aktualny skład powinien dokończyć kadencję”- pragnę Panu przypomnieć o trzech sprawach.
1. Nie obraża się przeciwników politycznych, bo kto to czyni uchodzi za osobę która merytorycznie nie umie się odnieść do tematu, a tym samym działa zgodnie z zasadą: Nie mam argumentów więc stosuję socjotechnikę lub słowa dalekie kulturze osobistej, czyli obraźliwe.
2. Jeśli wolą 31% mieszkańców uprawnionych do głosowania jest to, że nie godzą się na dokończenie ów kadencji przez tandem Stankiewicz Kostrzewa, należy w Państwie prawa i demokracji tę wolę uszanować.
3. Jakie ma pan argumenty „za” w obliczu przedstawionych argumentów na niekorzyść obecnego włodarza gminy?
Również warto w tym aspekcie poruszanego tematu wspomnieć, że Inicjatorzy Referendum zastanawiają się nad wystąpieniem na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych.

Szanowni Państwo, mieszkańcy Graczy i gminy Niemodlin. Jacek Walas wasz Sołtys, społecznik, osoba kompromisowa i wrażliwa na ludzką krzywdę, która umie się wsłuchiwać w głos ludu, postanowił powiedzieć w imieniu tego ludu liczącego 3346 głosów pas dla obecnej władzy. Stąd też naraził się na atak zarówno ze strony władz jak i osób tej władzy przyklaskujących. Warto w obliczu takiej dezaprobaty należy STANOWCZO SIĘ SPRZECIWIĆ, emocje schować do kieszeni i merytorycznie z chłodnym, analitycznym umysłem, zweryfikować fakty, podstawę prawną i realia w jakich przyszło działać. Z tego miejsca mogę jedynie Apelować do Państwa o pomoc w zakresie referendum, czynny w nim udział, wsparcie Jacka Walasa w jego dążeniach i solidaryzowaniu się z nim jak to już do tej pory zrobiło ponad kilka tysięcy osób na różnych forach internetowych w tym na największym portalu – Onet.pl

Twój wywód jest tendencyjny.Aby ocenić działanie policji należy mieć wgląd do akt.Nie sądzę abyś przeglądał akta sprawy. Po drugie sugerowny przez ciebie scenariusz można łatwo odwrocić. Może to pan Walas aby uniknąć odpowiedzialności karnej lub ją zminimalizować za zarzucaną mu obrazę prezydenta zabrał się za organizowanie referendum ? Przyznasz,że taka możliwośc też istnieje.Ani ty ani ja nie jesteśmy w tej chwili w stanie ocenić czy prawdziwa. I jeszcze mały drobiazg. Jak cytujesz artykuł z konstytucji to rób to dokładnie. W artykule 50 słowo "obywatel" nie pada.
R
Rokoko

Podobno zwęszył jakiś żydowsko-niemiecki spisek, może dowiemy się więcej szczegółów na ten temat.Pozdrowienia dla sołtysa Jacka Walasa.

P
Pan z miasta

A z czego ten wasz sołtys żyje? Bo na pracę to on chyba nie ma czasu, skoro cały pochłonięty polityką.

T
Tucho
Odezwal sie nastepny palant nie majacy szacunku dla Prezydenta wlasnego kraju, ktory nalezy sie kazdemu Prezydentowi bez wgledu na przynaleznosc partyjna i swiatopoglad. Tfu!!!

Odezwał się zwolennik Komorowskiego... Każdy ma prawo ocenić prezydenta bo to podobnie jak Rząd tak i Prezydent jest dla OBYWATELI a nie Obywatele dla Niego. A na szacunek trzeba sobie zasłużyć a ja osobiście nie mam tego szacunku do Prezydenta jak i do Ciebie ( ponieważ sądzę że podobnie jak Bronek uważasz że Nasza Konstytucja jest druga w Europie ) Pozdrawiam Sołtysa! Ta lepsza część społeczeństwa jest z Panem!!
V
Viper

Marco,

to nie wywód, a raczej prawda.

Wiecie że podatki spływające z Graczy w większej połowie pokrywają pensje urzedników pracujacych w gminie?
Teoretycznie gdyby odłączono wieś gracze, gmina Niemodlin może mówiąc delikatnie, nieco podupaść...

C
Coctail ZOne

Szanowni Państwo

Jestem głęboko poruszony zdarzeniem jakie miało miejsce dnia 9 marca 2012 w mieszkaniu Sołtysa wsi Gracze Jacka Walasa. Uważam że zdarzenie z udziałem wytrąciło opinię publiczną z pozytywnego postrzegania Sołtysa a tym samym i samej idei referendum. Jednakże pragnę zwrócić Waszą uwagę na kilka aspektów prawnych. – art. 50 Konstytucji Rzeczypospolitej, brzmi: „obywatel ma zapewnioną nienaruszalność mieszkania. Dlatego nie musimy wpuszczać każdego, kto pokaże nam legitymację służbową. Tylko w naprawdę wyjątkowych przypadkach mamy taki obowiązek.”
Zgodnie z opinią prawną: - Policjant może wejść bez nakazu przeszukania do naszego mieszkania w sytuacji, gdy jest uzasadnione podejrzenie ukrywania się w nim przestępcy, bądź jest szansa znalezienia przedmiotów pochodzących z przestępstwa W takiej sytuacji policjant musi jednak pokazać legitymację służbową i wyjaśnić cel wizyty. Ponadto w każdym przypadku powoływania się na ww. cele policja musi przedstawić nam na piśmie potwierdzenie swojego podejrzenia przez prokuratora. Tego proszę Państwa zabrakło.
Ponad to
art. 220 § 3 kpk . W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć. – Tego również nie było.

Jak mogliśmy się dowiedzieć z Kuriera Opolskiego z 10 marca 2012 Dziennikarka TVp Opole Domika Sala Wójcik informuje, że do zdarzenia doszło i dodaje znamienne zdanie - "Policja nie zdradza na czyje działała polecenie".
Zatem publicznie należy zadać pytanie na czyje polecenie, a dziennikarz powinien dopytać:
- Na czyje polecenie działała policja? i zadajemy szeregi pobocznych pytań, a wśród nich:
- Dlaczego po 8 miesiącach od pojawienia się fotomontaży na blogu? (w końcu nikt z mieszkańców nie został poinformowany, że w okresie wakacyjnym, J. Walas przesłał pismo do Kancelarii Premiera wraz z treściami z bloga i jego adresem, wskazując co mu się na Opolszczyźnie nie podoba w zakresie władz samorządowych)
- Dlaczego ów najście zostało w tak niechlubny sposób rozdmuchane robiąc z J. Walasa osobę skrajną, radykalną, być może i nie poczytalną?
- Czy zbiegiem okoliczności jest ów wydarzenie z policją które zbiega się z tym, że J. Walas jest pełnomocnikiem Grupy Inicjatywnej organizującej Referendum?
- Dlaczego bez zapoznania się z faktami i podstawą prawną (dot. planowanego referendum) radni szczebla gminnego i radny powiatowy, tak łatwo dyskredytują, obrażają a nawet kłamią w mediach: Radio Opole, TVP Opole?
Szanowni Państwo, komu zależało na „wizycie” policji w domu Jacka Wlasa i czy to zbieżność okoliczności czy wręcz przeciwnie, celowe działania na tym aby wokół zamieszczonych na blogu informacji zrobić medialny szum, nagonkę na Sołtysa, policyjną akcję, środowiskowe wywiady i wreszcie uruchomić machinę wypowiedzi w kontekście deprecjonującym osobę Jacka Walasa i akcję zbierania podpisów pod planowane referendum, skoro blog założony został w kwietniu 2011 roku, a publikacji fotomontaży dokonano w lipcu 2011?

Te pytania pozostawiam otwarte i mam nadzieję że w Państwie Prawa doczekam się odpowiedzi zgodnych z faktami, oraz przeproszenia Jacka Walasa za ich niemające odzwierciedlenia w faktach wypowiedzi na łamach Radia Opole i Telewizji Opole, a w przypadku jednego radnego wypowiedzi obrażającej wszystkich inicjatorów akcji referendum.

Stad też pragnę przypomnieć owe słowa skierowane przez tych panów do dziennikarzy i odpowiedzieć na nie rzeczowo wskazując fakty i drogę prawną, aby żaden forumowicz czytający ów wpis nie miał cienia wątpliwości, że Radny to wyrocznia, a plebs to bezmyślna, niewykształcona masa.

Radny powiatu opolskiego Edward Jędra wypowiadając się dla Kuriera Opolskiego z 10 marca 2012 mówi- „Nie fer nie w porządku (przyp. że wystąpiono z inicjatywą referendum) wobec mieszkańców, bo nikt go nie upoważnił (przyp. Sołtysa wsi Gracze Jacka Walasa) do tego żeby robić referendum, a występuje jako rada sołecka i sołtys”.
W odpowiedzi panu radnemu, chcę wskazać przede wszystkim podstawę prawną, która upoważnia do przeprowadzenia inicjatywy społecznej jaką jest referendum. Oto ona: Ustawa z dnia 15 września 2000 roku o referendum lokalnym,
Art. 11.ust.1. brzmi: - Z inicjatywą przeprowadzenia referendum na wniosek mieszkańców jednostki samorządu terytorialnego wystąpić może:
1) grupa co najmniej 15 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, a w odniesieniu do referendum gminnego - także pięciu obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy.
W tym miejscu należy wskazać że w tym konkretnym (niemodlińskim) przypadku wystarczy grupa 5 osób, a jest 15, reprezentujących wiele wsi a także miasto.
Kontekst upoważnienia: Legitymacją uprawniającą do tego aby zrobić referendum są zebrane podpisy poparcia. Na dzień dzisiejszy jest ich 3346, co daje nam 31% poparcia względem liczby wyborców w tej gminie. (stan na 9.10.2011 ze strony Państwowej Komisji Wyborczej – 10795), a potrzeba jedynie 1080 głosów ważnych, aby Komisarz Wyborczy ustanowił termin referendum.
Poza tym Pan Radny skłamał publicznie, bowiem Jacek Walas jest pełnomocnikiem inicjatorów referendum i w takim trybie występuje. Zatem kłamstwem są słowa: „a występuje jako rada sołecka i sołtys”.

W odpowiedzi na słowa Czesława Paszkowskiego wypowiedziane na antenie Radia Opole dnia 29 luty br. cytuję: „Ten, kto idzie, pewnie będzie głosował za skutecznym referendum, a ja nie widzę takiej potrzeby. To jest dobry burmistrz”, odpowiadam powołując się na listą 21 punktów przygotowaną przez Inicjatorów, w której zawarli wszystkie "zarzuty", wobec działalności burmistrza.
Czy dobry burmistrz miałby tyle "zarzutów", ze strony mieszkańców gminy i czy było by tyle uwag i zastrzeżeń do jego pracy panie Radny, gdyby wszyscy mieli takie zdanie jak Pan? (Lista 21 postulatów na końcu wpisu)

Natomiast w odpowiedzi do słów radnego Wiesława Pogonowskiego, wypowiedzianych również na antenie Radia Opole tego samego dnia, w tej samej audycji, cytuję: - „Ten pomysł to wygłup niezrównoważonych ludzi. Aktualny skład powinien dokończyć kadencję”- pragnę Panu przypomnieć o trzech sprawach.
1. Nie obraża się przeciwników politycznych, bo kto to czyni uchodzi za osobę która merytorycznie nie umie się odnieść do tematu, a tym samym działa zgodnie z zasadą: Nie mam argumentów więc stosuję socjotechnikę lub słowa dalekie kulturze osobistej, czyli obraźliwe.
2. Jeśli wolą 31% mieszkańców uprawnionych do głosowania jest to, że nie godzą się na dokończenie ów kadencji przez tandem Stankiewicz Kostrzewa, należy w Państwie prawa i demokracji tę wolę uszanować.
3. Jakie ma pan argumenty „za” w obliczu przedstawionych argumentów na niekorzyść obecnego włodarza gminy?
Również warto w tym aspekcie poruszanego tematu wspomnieć, że Inicjatorzy Referendum zastanawiają się nad wystąpieniem na drogę sądową za naruszenie dóbr osobistych.

Szanowni Państwo, mieszkańcy Graczy i gminy Niemodlin. Jacek Walas wasz Sołtys, społecznik, osoba kompromisowa i wrażliwa na ludzką krzywdę, która umie się wsłuchiwać w głos ludu, postanowił powiedzieć w imieniu tego ludu liczącego 3346 głosów pas dla obecnej władzy. Stąd też naraził się na atak zarówno ze strony władz jak i osób tej władzy przyklaskujących. Warto w obliczu takiej dezaprobaty należy STANOWCZO SIĘ SPRZECIWIĆ, emocje schować do kieszeni i merytorycznie z chłodnym, analitycznym umysłem, zweryfikować fakty, podstawę prawną i realia w jakich przyszło działać. Z tego miejsca mogę jedynie Apelować do Państwa o pomoc w zakresie referendum, czynny w nim udział, wsparcie Jacka Walasa w jego dążeniach i solidaryzowaniu się z nim jak to już do tej pory zrobiło ponad kilka tysięcy osób na różnych forach internetowych w tym na największym portalu – Onet.pl

b
bolek

Możemy tylko pozazdrościć wolności słowa Amerykanom i siedzieć cicho , bo wjadą Ci na chatę i zrobią kipisz a potem sądy , a miało być tak fajnie .

K
Karolina

Toc to obecna data - rok 2012 to juz dawno po 1984 ! Czytajcie Orwella ! ''Rok 1984 '' , a dowiecie sie jakimi sposobami Zydopolonia jest rzadzona . A Soltysowi : nie mow o Bronku glosno to , co wszyscy jako tako myslacy i nie przekupieni cieplymi posadami i tak o nim mysla. Ale wtedy gdy go wybierano , to zydostwo obsadzilo - tak jak na wyscigach koni na Sluzewcu -'' swoimi'' wszystkie konie i dzokejow , tak ze mogles wybierac : miedzy diablem a lucyferem .
Trzeba miec wlasnych , nieskorumpowanych kandydatow i ich do konca mocno popierac, bo zydowskie media beda sie staraly za wszelka cene ich oczernic , gdyz ich naczelnym i jedynym haslem jest nie dopuscic do wladzy nikogo innego oprocz nich samych. Ale jest to jednak mozliwe : Popatrzcie na Wegry - zydostwo w Unii Eurropejskiej trzesie sie ze strachu , ze inne kraje moga sie ''zarazic '' i zrobic podobnie . I nie mylcie Orbana na Wegrzech z przebierancem- Kaczynskim w Zydopolonii. On tylko udaje Polaka i ''opozycjoniste ''.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3