SOR Opole. Adresy i telefony do szpitali w Opolu. Sprawdź, gdzie szukać pomocy w nagłych wypadkach

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
SOR w Opolu - na szpitalnym oddziale ratunkowym znajdziesz pomoc, gdy twoje zdrowie jest zagrożone. Sprawdź adresy, telefony i godziny przyjęć na SOR w szpitalach w Opolu.

W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, pacjent może skorzystać z pomocy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - SOR w Opolu. Tam zostanie mu udzielona niezbędna pomoc, a w razie potrzeby pacjent będzie hospitalizowany.

SOR Opole - dla kogo

Szpitalny Oddział Ratunkowy nie zastępuje lekarza rodzinnego ani lekarza specjalisty. Jest przeznaczony dla pacjentów wymagających pomocy w stanie nagłym.

Do szpitalnego oddziału ratunkowego pacjent może zgłosić się bez skierowania, nie obowiązuje rejonizacja według miejsca zamieszkania ani zdarzenia. SOR działa całodobowo.

SOR Opole - z tym nie przychodź

Dla właściwej organizacji pomocy medycznej należy pamiętać, że z błahym schorzeniem (infekcja, ból gardła, stłuczenie) pacjent powinien zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

SOR Opole - tego nie uzyskasz

Lekarz w SOR nie udzieli:

  • recepty na stosowane przewlekle leki,
  • porad lekarskich, konsultacji specjalistycznych i badań dodatkowych, poza niezbędnymi w danym momencie,
  • zwolnienia lekarskiego,
  • wniosku do ZUS,
  • skierowania do sanatorium oraz innych zaświadczeń i druków medycznych, które nie są związane z aktualnym zachorowaniem.

SOR Opole - gdzie szukać pomocy

W Opolu działają dwa szpitalne oddziały ratunkowe:

  • w Szpitalu Wojewódzkim - ul. Katowicka 64, tel. 77 443 39 99
  • w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym - al. Witosa 26 , tel. 77 45 20 711

SOR Opole - Katowicka

SOR w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Katowickiej w Opolu przyjmuje pacjentów całodobowo. Udziela świadczeń zdrowotnych osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia lub zdrowia.

Na miejscu przeprowadzana jest wstępna diagnostyka oraz leczenie pacjentów w zakresie niezbędnym do stabilizacji funkcji życiowych i zdrowotnych. Po przeprowadzeniu wstępnej diagnostyki pacjenci kierowani są do odpowiednich oddziałów szpitala lub kierowani do innych szpitali w zależności od wskazań medycznych.

Część pacjentów po udzieleniu pomocy może udać się do domu i kontynuować leczenie lub diagnostykę w warunkach ambulatoryjnych. Oddział jest przygotowany do pomocy poszkodowanym w wypadkach masowych.

SOR Opole - USK

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu realizuję przyjęcia, wstępną diagnostykę oraz leczenie pacjentów w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, a w szczególności: pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń masowych i katastrof, pomoc pacjentom urazowym albo osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Szpitalny Oddział Ratunkowy posiada szerokie możliwości diagnostyczne w oparciu o wysokospecjalistyczne zasoby szpitala: m.in. Zakład Diagnostyki Obrazowej, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej.

SOR ściśle współpracuje z innymi oddziałami szpitala.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śpimy krócej i coraz gorzej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska