Sparingowy komplet

Sab
Opolanie, podczas obozu w Buku, odnieśli trzy zwycięstwa. Na zakończenie pokonali Jastrzębie. * Odra Opole - Górnik Jastrzębie 3-1 (1-1)

* Odra Opole - Górnik Jastrzębie 3-1 (1-1)
Bramki dla Odry: Żymańczyk - 20., Ujek - 55., Sobotta - 60.
Odra, I połowa: Feć - Mika, Wyrzykowski, Dzwończyk - Rogowski, Tracz, Juraszek, Łaskarzewski, Tomasiak - Tyc, Żymańczyk.
II połowa: Kopaniecki - Kucharski, Krzętowski, Michniewicz - Golec, Juraszek, Cieśla, Plewnia - Ujek, Lachowski, Sobotta. Trener Krzysztof Job.

Odra rozpoczęła "rewanżowe" spotkanie z Jastrzębiem drugim składem i mecz był wyrównany. Dobrze zaprezentował się w pierwszej połowie młody Tyc. Napastnik Odry przedarł się prawą stroną, dośrodkował w pole karne, a Żymańczyk zdobył prowadzenie dla opolan. Bramka ta wyraźnie uśpiła czujność drugoligowców, a zwłaszcza obrońców. Po upływie 4 min pozwolili oni zawodnikowi Górnika zamienić na gola, precyzyjnie wykonany rzut rożny. Po przerwie trener Krzysztof Job desygnował do gry zawodników, którzy mają w lidze występować w pierwszej jedenastce. Opolanie od razu uzyskali znaczącą przewagę i co chwila zagrażali bramce rywala. Akcje były szybkie i pomysłowe.

Już po 10 minutach krosowym podaniem popisał się Michniewicz, piłkę przejął Ujek i nie dał żadnych szans bramkarzowi. 5 minut później daleki wykop Kopanieckiego trafił pod nogi Cieśli, ten bez namysłu podał do Sobotty i skuteczny w ostatnich grach kontrolnych piłkarz Odry ustalił wynik potyczki. W kolejnych minutach Odra miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. Najpierw Sobotta minął się z piłką po dośrodkowaniu Plewni, a następnie ten drugi huknął z dystansu, ale minimalnie się po mylił. W końcówce swojej szansy szukał jeszcze Lachowski, ale na posterunku był bramkarz.
***
We wtorek, 20 lutego, o godz. 15.00 pierwsza drużyna Odry rozegra w Chróścicach mecz z Górnikiem Zabrze. Na to spotkanie mają obowiązywać bilety. Tego samego dnia rezerwy drugoligowca spotkają się z Miedzią Legnica.