Specjaliści od łamania mistrzów

Mark
W poprzednim sezonie Czarni przerwali passę Mostostalu, wygrywając z mistrzami Polski po ich dwunastu zwycięskich meczach. W sobotę zespół z Radomia przerwał jeszcze lepszą serię, bowiem pokonał Mostostal po jego 15 wygranych na krajowych parkietach. * CZARNI RADOM - MOSTOSTAL AZOTY KĘDZIERZYN-KOŹLE 3:2 (-23, 26, 14, -20, 13)

* CZARNI RADOM - MOSTOSTAL AZOTY KĘDZIERZYN-KOŹLE 3:2 (-23, 26, 14, -20, 13)
Czarni: Żygadło, Cajan, Nowik, Prygiel, Kocik, Staniec, Biliński (libero) - Pieczonka, Małecki, Pawliński. Trener Wojciech Drzyzga.
Mostostal: Kardos, Serafin, Świderski, Szczerbaniuk, Stancelewski, Papke, Kubica (libero) - Musielak, Dembończyk, Lipiński, Soroka. Trener Waldemar Wspaniały.
Sędziowali: Janusz Kołodziejczyk (Łódź), Piotr Dudek (Żołynia). Widzów 2000.

W I secie kędzierzynianie od stanu 12:12 odjechali rywalom na 19:12. Za sprawą Prygiela miejscowi doprowadzili do remisu po 22, jednak końcówka należała do Papkego. Także początek II seta układał się po myśli gości. Dobre zagrywki, niezła gra w polu, skuteczne ataki Papkego i Świderskiego dały im prowadzenie 16:11 i 21:16. Miejscowi za sprawą Pieczonki i Prygiela najpierw odrobili straty (23:23), a później wygrali końcówkę (punkty Nowika, dotknięcie siatki Serafina).

Bohaterem meczu był Staniec, który w III secie przy stanie 3:2 wszedł na zagrywkę i zdemolował obronę gości. Po jego serwisach miejscowi zdobyli 9 pkt z rzędu. - W swojej karierze zdarzało mi się zdobyć dwa, trzy punkty z rzędu, ale takiej serii jeszcze nie miałem - przyznał środkowy Czarnych. Po takim początku zespół z Kędzierzyna nie podjął już walki.
Mistrzowie Polski poprawili odbiór w IV secie. Lepiej też zagrywali, skutecznie atakowali i bez problemów doprowadzili do tie-breaku. Niestety, piąta partia należała do gospodarzy. Czarni odskoczyli na 3:0. Mostostal słabo odbierał, a miejscowi wykorzystywali to w bloku. Przy stanie 13:10 goście zdobyli dwa kolejne punkty, jednak zespół z Radomia przełamał niemoc, a w ostatniej akcji Nowik zatrzymał Świderskiego.