Specjalności opracowaliśmy razem z pracodawcami

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Mamy też ofertę anglojęzyczną - mówi dr Mizera.
Mamy też ofertę anglojęzyczną - mówi dr Mizera. Fot. Archiwum WSB
Opolska WSB wprowadza w sumie 17 nowych specjalności na studiach I i II stopnia oraz 25 nowych kierunków studiów podyplomowych.

Przygotowaliśmy nowe specjalności inżynierskie, niezwykle atrakcyjne m.in. w kontekście nowych inwestycji, lokujących się na Opolszczyźnie: jest to specjalność inżynier lean manufacturing na kierunku logistyka inżynierska oraz specjalność inżynier zarządzania procesami produkcyjnymi na kierunku inżynieria zarządzania - mówi dr Katarzyna Mizera, dziekan opolskiej WSB.
Nowością są dwie specjalności na kierunku prawo w biznesie: mediacje i arbitraż oraz zamówienia publiczne.

Ciekawymi nowościami są specjalności na kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne: pierwsza, dedykowana organizacjom pozarządowym to administrowanie i finansowanie organizacji pozarządowych, natomiast druga - dotycząca zwalczania nowoczesnych form przestępczości, to bezpieczeństwo cyberprzestrzeni i ochrona danych.

Na kierunku pedagogika są również dwie nowości: pedagogika opiekuńcza i asystent edukacyjny osób starszych oraz praca z osobami niedostosowanymi społecznie i profilaktyka społeczna.

Na studiach II stopnia są trzy nowe specjalności: zarządzanie procesami biznesowymi, zarządzanie bezpieczeństwem w organizacji oraz anglojęzyczna international management.

- Nasze unikatowe studia II stopnia, łączone ze studiami podyplomowymi, dają w tym roku możliwość wyboru spośród czterech nowych atrakcyjnych podyplomówek: HR i controlling personalny, logistyka produkcji, zarządzanie kryzysowe lub wywiad i kontrwywiad gospodarczy - mówi dziekan.

- W odpowiedzi na zapotrzebowanie firm działających na rynku międzynarodowym, poszukujących pracowników z biegłą znajomością języka obcego, przygotowaliśmy specjalności anglojęzyczne, tj. international business na kierunku zarządzanie I stopnia oraz international management na kierunku zarządzanie II stopnia (magisterskie) - dodaje.

Wszystkie przedmioty realizowane będą tu w języku angielskim. - Mamy w ofercie także studia podyplomowe business studies in english - dodaje dziekan. Rekrutacja wystartowała 1 kwietnia.

ZOBACZ INFO Z POLSKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska