Prace nad spektaklem, przygotowywanym pod kierunkiem dr Marzanny Pogorzelskiej z Instytutu Językoznawstwa, trwały przez cały semestr. Studenci opracowali scenariusz, który tradycyjnie dotyczy sytuacji dyskryminacji doznawanej przez różne grupy społeczne.
Ważną częścią przygotowań był proces „wchodzenia w rolę”, w czym wspomagała grupę współpracująca z UO psychoterapeutka Anna Bereźnicka.
Spektakle Teatru Forum zawsze mają charakter interaktywny. To oznacza, że publiczność w dowolnym momencie może zatrzymać bieg wydarzeń i przerwać opresyjną sytuację. Od grających wymaga to niezwykłych umiejętności improwizacji. W przypadku amatorów, którzy wcześniej nie mieli żadnych teatralnych doświadczeń to jest ogromne wyzwanie. Studenci poradzili sobie jednak znakomicie, zyskując uznanie widzów.
Publiczność też okazała się nad wyraz twórcza. W tego typu spektaklach pełni ona kluczową rolę, bo niejednokrotnie bardzo emocjonalnie reaguje na sceniczne sytuacje.
- Świetny, ważny i poruszający niezwykle istotne kwestie spektakl. Potrzeba nam więcej takich inicjatyw - oceniła Magdalena Rudy z uczelnianego biura Erasmusa.
Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?