Po raz pierwszy Financial Times, we współpracy z instytutem badającym rynek – Statista, określiło 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie.

- Znalezienie się w pierwszej edycji rankingu 1000 najbardziej innowacyjnych firm w Europie to dla nas ogromne wyróżnienie. Na co dzień dajemy z siebie wszystko, by firma coraz szybciej się rozwijała, dając nowe możliwości zarówno naszym klientom jak i pracownikom. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach będziemy zdobywać coraz wyższe miejsca w rankingu - komentuje Krzysztof Jaciw, CFO w i-systems.

Financial Times wraz z jedną z czołowych firm analitycznych, wyłoniła spośród 50 000 firm listę 1000 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie. Lista FT1000 zostanie opublikowana w formie raportu.

Aby zakwalifikować się do rankingu, przedsiębiorstwa musiały spełnić wyznaczone kryteria, między innymi: generować określone przychody w latach 2012-2015, być firmą niezależną od innych spółek oraz mieć siedzibę w jednym z 30 krajów europejskich.

W rankingu znalazło się tylko sześć firm z Polski, wśród nich CD Projekt i Netguru. Firma i-systems znalazła się na 329 miejscu.

Zarejestrowana w Opolu, z siedzibą w Gliwicach firma i-systems tworzy dedykowane oprogramowanie e-commerce dla handlu i dystrybucji.

Zajmuje się całościowo projektami, włączając rozwiązania omnichannel retailing, cloud hosting, czy systemy B2B. Wszystkie rozwiązania opiera na autorskim oprogramowaniu, które jest rozwijane przez ponad 80-osobowy zespół.

Wśród klientów firmy znajdują się takie marki, jak 5.10.15., Big Star, Dalia, FASHION HOUSE Group, Golden Rose, Hendi, Interoptyk, Monnari, New Balance, NICI, Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., R-GOL, RunColors czy Sugarfree.

W ostatnich latach, firma dwukrotnie znalazła się w rankingu Deloitte Technology Fast 500, jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie.