Spór o szkołę specjalną w Opolu. Rodzice uważają, że ich dzieci uczą się w niegodnych warunkach

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Rodzicom walczącym o unowocześnienie szkoły specjalnej w Opolu towarzyszył poseł Konfederacji Włodzimierz Skalik.
Rodzicom walczącym o unowocześnienie szkoły specjalnej w Opolu towarzyszył poseł Konfederacji Włodzimierz Skalik. Łukasz Biernacki
Grupa rodziców osób z niepełnosprawnościami pojawiła się w czwartek na sesji Rady Miasta Opola. Domagali się oni, by ich dzieci, mogły uczyć się w szkole odpowiednio przystosowanej do ich potrzeb. Wsparli ich politycy Konfederacji.

Brak infrastruktury i wyposażenia sal oraz braki kadrowe to zdaniem osób, które przybyły na sesję, główne problemy stojące na drodze do prawidłowej edukacji dla niepełnosprawnych dzieci w Opolu.

- Przy szkole naszych dzieci nie ma parkingu, więc muszą wysiadać na ruchliwej drodze. Nie mają żadnego boiska, problemem jest też utrudniony dostęp do sali gimnastycznej. Dodatkowo w szkole brakuje nowoczesnego sprzętu – wymieniała jedna z mam dziecka z niepełnosprawnością.

Zdaniem zgromadzonych rozwiązaniem problemu mogłoby być wybudowanie przez miasto nowej placówki lub zainwestowanie w istniejącą już infrastrukturę Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Książąt Opolskich. Do sprawy odniósł się prezydent Arkadiusz Wiśniewski. Poinformował on, że w przyszłej kadencji chciałby zdobyć pieniądze na rozwój szkoły specjalnej.

- Będziemy się starać, żeby w przyszłej kadencji znaleźć zewnętrzne finansowanie i pomyśleć nad rozwojem szkoły specjalnej – mówił Arkadiusz Wiśniewski.

Na zarzuty rodziców odpowiedział również dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu. Uważa on, że mimo różnych trudności zajęcia w szkole odbywają się w godnych warunkach.

- Chciałbym uspokoić. Pracujemy normalnie, a dzieciom nie dzieje się krzywda. Budynki są dostosowane do ich potrzeb. Być może żyję w bańce informacyjnej, ale generalnie rodzice chwalą naszą pracę – powiedział Marek Wróbel.

Co ważne, postulat budowy szkoły specjalnej znalazł się też w ogłoszonym w czwartek porozumieniu programowym prezydenta Wiśniewskiego z komitetem wyborczym Koalicji Obywatelskiej do rady miasta.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska