Sport > Marcin Feć bohaterem Odry Opole

Opolanie zremisowali w wyjazdowym meczu I ligi z Wisłą Płock 2-2. W 85. min nasz bramkarz Marcin Feć obronił rzut karny i uratował cenny punkt.

W pierwszych minutach obie ekipy się "badały" a żadna nie kwapiła się do zdecydowanych ataków. Lekką przewagę w polu posiadali gospodarze. Potem miejscowi strzelali za sprawą Mierzejewskiego i Grzeszczyka, ale Feć nie miał kłopotów ze skutecznymi interwencjami. W odpowiedzi w dobrej sytuacji znalazł się Józefowicz, ale piłkę po jego uderzeniu z 10 metrów zablokował obrońca. Z każdą minutą coraz lepiej spisywali się jednak miejscowi. Feć co prawda wygrał pierwszy pojedynek sam na sam z Gęślą, ale w 41. min napastnik Wisły, po dośrodkowaniu Majkowskiego, dopełnił formalności. Odra rzuciła się do ataku, ale przez cztery minuty nie stworzyła sobie okazji.
Po przerwie zaatakowali opolanie. W 55. min Marek Tracz dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową do siatki skierował Copik. Po kilku minutach przewagi Wisły znów skontrowała Odra i zdobyła gola. Ponownie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale tym razem Marcin Józefowicz pokonał bramkarza gości. Opolanie z prowadzenia cieszyli się 120 sekund. Strzelał Grzeszczak, a piłka odbiła się od Łukasza Ganowicza i zupełnie zmyliła bramkarza Odry.
W ostatnim kwadransie atakowali jedni i drudzy, a bohaterem naszej ekipy został Marcin Feć. W 85. min obronił on rzut karny wykonywany przez Mierzejewskiego. Jeszcze w 89. min bardzo groźnie, ale niecelnie strzelał Filipe.
W Płocku Odra podzieliła się punktami z Wisłą.

Wisła Płock - Odra Opole 2-2 (1-0)
1-0 Gęśla - 41., 1-1 Copik - 55., 1-2 Józefowicz - 62., 2-2 Ganowicz - 64. (samobójcza)
Wisła: Gubiec - Żytko, Jarczyk, Belada, Chwastek - Kowalski (71. Gregorek), Mierzejewski, Grzeszczyk, Wiśniewski -
Majkowski (82. Grudzień), Gęśla (69. Wyszogrodzki).
Odra: Feć - Orłowicz, Ganowicz, Surowiak, Monasterski - Rogowski, Tracz (75. Jaskólski), Copik, Piegzik (87. Felipe) - Józefowicz, Pontus (47. Filipowicz).
Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Mierzejewski.