Sport > Motor Lublin - Odra Opole 1-1

Opolanie w I-ligowym spotkaniu z Motorem w Lublinie prowadzili od 66. min. Do zainkasowania kompletu punktów zabrakło sekund, gdyż bramkę stracili w 92. minucie.

Już w 4 minucie meczu Odra mogła objąć prowadzenie, ale Charles Uchenna nie trafił w piłkę w polu karnym. W odpowiedzi strzelali z dystansu Krzysztof Lipecki i Łukasz Misztal, ale ich próby nie mogły zaskoczyć Marcina Fecia. Wszystkie te akcje miały miejsce w pierwszym kwadransie, a potem Motor prowadził grę, a Odra czekała na kontrę.

- Graliśmy tak jak na większości wyjazdów, trochę cofnięci, wyprowadzając szybkie ataki - mówił trener Andrzej Prawda. - Przed przerwą gole mogli zdobyć Charles i Rogowski, kilka ciekawych akcji było też w drugiej części.

Swoją taktykę opolanie nieco zmienili po przerwie i odważniej zaatakowali, ale omal gola nie stracili. Paweł Maziarz precyzyjnie uderzył w krótki róg, ale świetnie zareagował Feć. Motor zaczął się rozpędzać, ale nadział się na kontrę. Piłkę przejął Marcin Józefowicz, odegrał na lewą stronę do Artura Monasterskiego, który oszukał obrońcę i wycofał piłkę na 10 metr. Trafiła ona pod nogi Michała Filipowicza, który uderzył bezbłędnie. Po chwili powinno być 1-1, jednak na szczęście dla Odry spudłował w dobrej sytuacji Marcin Popławski.

Kiedy wydawało się, że opolanie zgarną trzy punkty źle wybitą przez obrońców Odry piłkę przejął Janusz Iwanicki, zrobił kilka kroków i uderzył z 30 metrów. Marcin Feć był bez szans.

Motor Lublin - Odra Opole 1-1 (0-0)
0-1 Filipowicz - 66., 1-1 Iwanicki - 90.