Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
W 2012 roku istniały tylko cztery polskie zawodowe grupy...

Sportowe sukcesy i porażki Opolan w 2012 roku

Udany debiut w zawodowym peletonie

W 2012 roku istniały tylko cztery polskie zawodowe grupy kolarskie, a jedną z nich była nasza - Wibatech Ziemia Brzeska. Już sam fakt stworzenia takiej grupy był wielkim wydarzeniem. Złożona z młodych zawodników drużyna regularnie pojawiała sie na największych krajowych wyścigach, a poszczególni kolarze zyskiwali dobre oceny. Nie zabrakło też sukcesów. W mistrzostwach Polski seniorów na torze Andrzej Bartkiewicz zdobył złoto na 4 km na dochodzenie i brąz w konkurencji scratchu. Na szosie świetnie spisali się Leszek Pluciński i Jakub Foltyn w Górskich Mistrzostwach Polski. Nasi zawodnicy zdominowali rywalizację w kategorii młodzieżowej i trochę niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie zajęli dwa miejsca na podium. Wygrał Pluciński, a Foltyn finiszował tuż za nim i zdobył srebrny medal. Ważne, że w 2013 roku Wibatech nadal będzie w zawodowym peletonie.

Burze w Lubuskiem. Pioruny uderzyły w trafostację i dom!

Polecamy

Nie żyje Andriej Kudriaszow, były żużlowiec Kolejarza Opole. Miał 32 lata

Świątek i Sabalenka finałem w Rzymie tworzą historię. Dawno czegoś takiego nie było!