Nowa Trybuna Opolska

Sportowe sukcesy i porażki Opolan w 2012 roku

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Udany debiut w zawodowym peletonie

W 2012 roku istniały tylko cztery polskie zawodowe grupy kolarskie, a jedną z nich była nasza - Wibatech Ziemia Brzeska. Już sam fakt stworzenia takiej grupy był wielkim wydarzeniem. Złożona z młodych zawodników drużyna regularnie pojawiała sie na największych krajowych wyścigach, a poszczególni kolarze zyskiwali dobre oceny. Nie zabrakło też sukcesów. W mistrzostwach Polski seniorów na torze Andrzej Bartkiewicz zdobył złoto na 4 km na dochodzenie i brąz w konkurencji scratchu. Na szosie świetnie spisali się Leszek Pluciński i Jakub Foltyn w Górskich Mistrzostwach Polski. Nasi zawodnicy zdominowali rywalizację w kategorii młodzieżowej i trochę niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie zajęli dwa miejsca na podium. Wygrał Pluciński, a Foltyn finiszował tuż za nim i zdobył srebrny medal. Ważne, że w 2013 roku Wibatech nadal będzie w zawodowym peletonie.