forntuna
  Sportowiec Roku 2017. Plebiscyt nto zdominowali...

  Sportowiec Roku 2017. Plebiscyt nto zdominowali przedstawiciele Budowlanych Opole. Gala w Teatrze Kochanowskiego

  Łukasz Baliński

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Sportowiec Roku 2017. Gala w Teatrze Kochanowskiego. Zwycięzcy plebiscytu (od lewej): Trener Roku Ryszard Szewczyk, Sportowiec Roku Krzysztof Zwarycz
  1/67
  przejdź do galerii

  Sportowiec Roku 2017. Gala w Teatrze Kochanowskiego. Zwycięzcy plebiscytu (od lewej): Trener Roku Ryszard Szewczyk, Sportowiec Roku Krzysztof Zwarycz i Talent Roku Kacper Urban. ©Sławomir Mielnik (O)

  Sztangista Krzysztof Zwarycz został Sportowcem Roku, Ryszard Szewczyk - Trenerem Roku, a Talentem Roku - Kacper Urban - wszyscy z Budowlanych Opole. Tak zdecydowała kapituła plebiscytu.
  Taki jubileusz nie mógł się obejść bez powrotu do pięknej historii opolskiego sportu. Na gali, obok tegorocznych zwycięzców, królowały zatem gwiazdy sprzed lat. Obecni byli m. in. Piotr Jabłkowski, Gabriela Mroz, Sebastian Świderski i Jadwiga Wilejto.

  Najważniejsze decyzje w tegorocznym plebiscycie podjęła kapituła, w której zasiadali byli mistrzowie, opolskie gwiazdy sportu oraz przedstawiciele organizatorów z nto i urzędu marszałkowskiego. To oni dokonali wyboru najlepszych: sportowca, trenera i talentu.

  W minionych 12 miesiącach w naszym sporcie dominowali ciężarowcy, do których trafiły wszystkie tytuły najlepszych: w pierwszej kategorii zwyciężył Krzysztof Zwarycz, w drugiej Ryszard Szewczyk, a w trzeciej Kacper Urban.

  Taka hegemonia dziwić nie może, bo przedstawiciele tego klubu sukcesy notują niemal co roku. Teraz poszli wręcz szeroką ławą, a przemawiały za nimi medale mistrzostw świata Krzysztofa Zwarycza oraz mistrzostw Europy (Zwarycza i Arkadiusza Michalskiego), nie mówiąc o dominacji na krajowym podwórku.

  W zeszłym roku w naszej zabawie zwyciężył siatkarz Paweł Zatorski, który teraz również był w finałowej piątce, ale tym razem na podium godnie zastąpił go kolega z Zaksy Kędzierzyn-Koźle - Sam Deroo, zajmując drugie miejsce. To również jeden z liderów kędzierzyńskiej drużyny, który w trudnych chwilach dźwiga ciężar ataku i jest jej motorem napędowym.

  Najniższe miejsce na podium zajął natomiast triumfator sprzed dwóch lat Piotr Kuleta. Kajakarz AZS-u Politechniki Opole w minionym roku zdobył wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy w C4 na 1000m oraz cztery srebrne medale mistrzostw kraju na różnych dystansach.

  W ślad za Zwaryczem poszedł sukces jego klubowego trenera Ryszarda Szewczyka. Gdybyśmy mieli wymieniać tu wszystkie jego osiągnięcia, mogłoby zabraknąć nam miejsca, jednak fakt, że w pozostałych dwóch kategoriach naszej zabawy triumfowali jego podopieczni, świadczy sam za siebie.

  Tym samym Szewczyk zrewanżował się Ferdinando de Giorgiemu. Były trener Zaksy, który do połowy ubiegłego roku zdążył zdobyć z nią mistrzostwo i Puchar Polski, zajął jednak trzecią lokatę. Przedzielił ich trener kajakarzy Marek Ploch z AZS-u Politechniki, czyli też do niedawna szkoleniowiec Kulety.

  W kategorii talent roku w finale mieliśmy trójkę wyselekcjonowaną z całej grupy objawień 2017 roku i wielkich nadziei na przyszłość. O tym, że kapituła rzadko kiedy się myli, świadczą jej wybory z przeszłości. Talentami roku byli choćby dżudoka Tomasz Kowalski czy siatkarz Bartosz Kurek, więc teraz czekamy również na sukcesy Urbana. Zresztą w minionym roku, mając 16 lat, zdobył już wicemistrzostwo Polski seniorów!

  Swoje nagrody odebrali, także ci, których wytypowali czytelnicy nto i kibice w głosowaniu na mistrzów i najpopularniejszych. Warto zauważyć, iż w kategorii Mistrzów Opolskiego Sportu pewnego rodzaju monopol miała Gwardia Opole. Wygrała wśród drużyn, wśród sportowców triumfował Mateusz Jankowski, a u trenerów Rafał Kuptel, który swój tytuł musi podzielić ex aequo z Mariuszem Żabińskim, prowadzącym lekkoatletów LUKS MGOKSiR Korfantów.

  W kategorii najpopularniejszych wygrywali: sportowiec - Paweł Boczarski (futsalista, Gredaru Brzeg), junior - Martyna Diak (karate - ASW Tarnów Opolski-Zdzieszowice), trener Radosław Chojnowski - Opolski Klub Bokserski, nauczyciel - Marek Błoch z PSP Jędrzejów, drużyna - OKS Husarz.

  Laureaci plebiscytu


  GŁOSOWANIE KAPITUŁY
  Sportowiec
  1. Krzysztof Zwarycz
  2. Sam Deroo
  3. Piotr Kuleta

  Trener
  1. Ryszard Szewczyk
  2. Marek Ploch
  3. Ferdinando De Giorgi

  Nadzieja
  1. Kacper Urban

  MISTRZOWIE OPOLSKIEGO SPORTU
  Sportowiec
  1. Mateusz Jankowski
  2. Kamil Nitkiewicz
  3. Denis Gizatulin

  Trener
  1. Mariusz Żabiński
  1. Rafał Kuptel
  3. Tadeusz Widziszowski

  Drużyna
  1. Gwardia Opole
  2. Zaksa Kędzierzyn-Koźle
  3. Chrobry Głuchołazy

  NAJPOPULARNIEJSI

  Sportowiec
  1. Paweł Boczarski - piłka nożna - pow. brzeski
  2. Livio Victoriano - brazylijskie jiu jitsu - Opole
  3. Agata Pietroszek - biegi ekstremalne - pow. namysłowski

  Sportowiec junior
  1. Martyna Diak - karate - pow. krapkowicki
  2. Nicole Dyngus - piłka nożna - pow. strzelecki
  3. Blanka Ocipińska - piłka nożna - pow. kędzierzyńsko-kozielski

  Trener
  1. Radosław Chojnowski - boks - Opole
  2. Rafał Panaszek - karate - pow. kluczborski
  3. Kamil Biliński - piłka nożna - pow. namysłowski

  Nauczyciel
  1. Marek Błoch - PSP Jędrzejów - pow. brzeski
  2. Roman Orzeszyna PSP Domaradz - pow. namysłowski
  3. Magdalena Pilak - PSP 2/PG 3 Kluczbork - pow. kluczborski

  Drużyna
  1. Opolski Klub Strzelecki Husarz - strzelectwo, pow. opolski
  2. Unia Opole - piłka nożna - Opole
  3. Lew Głubczyce - tenis stołowy - pow. głubczycki

  W poniedziałkowym dodatku nto „Sportowy24” relacja z gali finałowej: rozmowy, opinie, kuluary, zdjęcia oraz wszystkie najważniejsze wyniki.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Partnerzy

  Marszałek Województwa Opolskiego

  Marszałek Województwa Opolskiego

  Opolski Związek Piłki Nożnej

  Opolski Związek Piłki Nożnej

  Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu

  Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu

  Sponsor

  BCH CHWALIŃSKI Dąbrowa k/Opola

  BCH CHWALIŃSKI Dąbrowa k/Opola

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  1 3 4 5 6 »