Sportowiec Roku. Nagroda specjalna dla mistrzyni olimpijskiej

Redakcja
Barbara Niewiedział wywalczyła w Londynie swój drugi złoty medal paraolimpiady.
Barbara Niewiedział wywalczyła w Londynie swój drugi złoty medal paraolimpiady. Paweł Stauffer
W Filharmonii Opolskiej trwa finał 45. Plebiscytu Sportowiec Roku Opolszczyzny organizowanego przez nto i Urząd Marszałkowski.

Barbara Niewiedział za wspaniały rok i paraolimpijski złoty medal igrzysk w Londynie odebrała nagrodę honorową. Na czerwcowych Mistrzostwach Europy niepełnosprawnych w Holandii Niewiedział, startująca w grupie zawodników z niepełnosprawnością intelektualną (F/T20), ustanowiła rekord świata w biegu na 1500 metrów, osiągając czas 4:23,37 min.

Tym samym poprawiła należący do niej od 2004 roku najlepszy wynik na świecie na tym dystansie. Ukoronowaniem sezonu dla tej wszechstronnej zawodniczki rywalizującej z powodzeniem także z pełnosprawnymi sportowcami były igrzyska w Londynie.

Reprezentująca na co dzień MGOKSiR Korfantów specjalistka od biegów przełajowych, górskich i średniodystansowych na bieżni, wywalczyła w Londynie swój drugi złoty medal paraolimpiady. Co ciekawe, pierwszy zdobyła 12 lat temu w Sydney, jako zaledwie 19-letnia nowicjuszka. Wówczas triumfowała na 800 metrów. W Londynie Niewiedział wystartowała na 1500 metrów i była główną kandydatką do mistrzowskiego tytułu. Nie zawiodła i wygrała.