Sporty motocyklowe. Szybkość i portugalski jegomość. Miguel Oliveira wygrywa motocyklową Grand Prix w Tajlandii

Paweł Wiśniewski
Portugalczyk Miguel Oliveira (KTM) wygrał motocyklową Grand Prix Tajlandii w klasie MotoGP - 17. rundę mistrzostw świata East News
Portugalczyk Miguel Oliveira (KTM) wygrał motocyklową Grand Prix Tajlandii w klasie MotoGP - 17. rundę mistrzostw świata. Zawody na torze w Buriram były opóźnione, a wyścigi skracane z powodu ulewnego deszczu. Pozycję lidera w klasyfikacji generalnej, na trzy rundy przed końcem, zachował broniący tytułu Fabio Quartararo (Yamaha), ale jego przewaga stopniała do zaledwie dwóch punktów. Francuz tym razem nie punktował.

Portugalczyk Miguel Oliveira przekroczył linię metę o 0.730 sekundy przed duetem Ducati - Australijczykiem Jackiem Millerem i Francesco Bagnaią z Włoch. Rozstrzygnięcia na torze „Chang International Circuit” spowodowały, że Fabio Quartararo nadal ma 219 punktów, a Bagnaia traci do niego już tylko 2 „oczka”. Trzeci jest Hiszpan Aleix Espargaro (Aprilia) z 199 punktami, który finiszował na 11. miejscu.

- To był długi wyścig, ale nie mogę narzekać - powiedział Oliveira, który również pokazał swoje umiejętności w deszczowej pogodzie w tym sezonie, wygrywając MotoGP Indonezji. - Kiedy zaczął się rywalizacja, miałem retrospekcję z Indonezji

Kolejną rundę zaplanowano na 16 października br. w Australii.

Na podium w Moto2 stanęła trójka zawodników reprezentujących grupę Kalex: Włoch Tony Arbolino, Filip Salac z Czech i Hiszpan Aron Canet. W klasyfikacji generalnej bez zmian - Hiszpan Augusto Fernandez (Kalex), który był siódmy, pozostaje na prowadzeniu z 238,5 punktów. Drugi jest Japończyk Ai Ogura (Kalex) - traci 1,5 punktu. Aron Canet opuszcza Tajlandię z dorobkiem 185 punktów.

W Moto3 zwyciężył Włoch Dennis Foggia (Honda). Lider Hiszpan Izan Guevara (GasGas) przyjechał na piątej pozycji.