Sporty motorowe. Alan Lalak drugi w europejskim finale Pucharu Easykart

Na torze trwała zacięta rywalizacja do samej mety.
Na torze trwała zacięta rywalizacja do samej mety. fot. Archiwum
Na torze kartingowym w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry odbył się europejski finał Pucharu Easykart, dla najmłodszych zawodników, wśród których nie zabrakło kartingowców Hawi Racing Team Opole.

W najsłabszej klasie E-50 startują najmłodsi adepci, którzy dopiero zdobywają doświadczenie. W wyścigu finałowym pierwsze pole startowe wywalczył Marcin Kraczkowski, który popisał się doskonałym refleksem i szybko odjechał od rywali.

Na drugim okrążeniu doścignął go kolega klubowy Alan Lalak, a obaj zawodnicy zaliczyli kolizję. Po niej Kraczkowski spadł na ostatnie miejsce, ale zdołał się przebić na 13. lokatę.

Świetnie spisali się inni opolanie. Lalak zajął na mecie drugie miejsce, natomiast Krzysztof Seratowicz przyjechał na 4. pozycji. Czwarty z naszych reprezentantów Aleksander Krawczyk uplasował się na 9 pozycji.

W klasie E-60 startowało wielu zawodników, a kwalifikacje przebrnął Tomasz Wójcik. Sztuka ta nie udała się natomiast Dominikowi Cebulli. Wójcik zajął ostatecznie 24. miejsce, ale startuje dopiero drugi sezon.