Sporty motorowe. Najmłodsi zakończyli sezon

Michalina Hałas
Alan Lallak zajmował regularnie miejsca w czołówce,ale to wystarczyło do 8. miejsca w klasyfikacji sezonu. Michalina Hałas
W Bydgoszczy odbyła się ostatnia 6. seria kartingowych Mistrzostw Polski w kategorii młodzik 60. W dwudniowej imprezie wystartowali dwaj zawodnicy opolskich klubów - Alan Lallak z Hawi Racing Team Opole oraz Dominik Cebulla z Automobilklubu Opolskiego.

Za rywali mieli dziesięciu innych młodych kierowców z całego kraju.

Nasi kartingowcy, którzy jechali w całym cyklu, tradycyjnie walczyli na torze w czterech wyścigach, w których Lallak trzykrotnie był siódmy, a raz przyjechał na dziewiątej pozycji. Z kolei Cebulla mijał linię mety odpowiednio jako 8., 9., 7. i 10.

Ostatecznie w całych zawodach kończących zmagania Lallak został sklasyfikowany na siódmej pozycji, zaś Cebulla na dziewiątej.

Zwyciężył Kacper Szczurek (TTSK K-TEAM Tarnów), przed Maciejem Szyszko (Automobilklub Morski) i Michałem Kasiborskim (AMK Kujawsko-Pomorski).
Opolanie w klasyfikacji sezonu uplasowali się w pierwszej dziesiątce - Cebulla zajął siódmą pozycję, a bezpośrednio za nim na ósmym miejscu sklasyfikowano Lalaka. Lepsze lokaty były poza zasięgiem, gdyż do podium zabrakło obu naszym reprezentantom po około 150 punktów, a za wygraną rundy było ich 50.

Tytuł mistrzowski trafił do Michała Kasiborskiego, wicemistrzostwo zdobył Maciej Szyszko, a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Szczurek.