Sporty motorowe. Opolanie w czołówce każdej klasyfikacji

Podium kobiet, a na nim: Patrycja Komko i Karolina Juzwenko.
Podium kobiet, a na nim: Patrycja Komko i Karolina Juzwenko. Klubowe
W Głuchołazach odbyła się trzecia tegoroczna eliminacja cyklu Pucharu Śląska i Opolszczyzny w cross country.

Na zawody zjechało 175 zawodników (160 motocyklistów i kilkunastu quadowców), a najliczniej obsadzona była tradycyjnie klasa Senior 1 (ponad 50 uczestników) i Senior 2 (ponad 70). Bardzo dobrymi wynikami pochwalić może się jeden z organizatorów imprezy klub Panda Racing ze Strzelec Opolskich.

W klasie kobiet zwyciężyła bowiem Patrycja Komko, a Karolina Juzwenko była trzecia. W klasie Senior 1 Wojciech Latała stanął na najwyższym stopniu podium, Wojciech Kościcki ukończył wyścig na 17. miejscu. Bartłomiej Tabin zwyciężył z kolei w klasie Senior 2, w której startowali też udanie Bartłomiej Jończyk (12.) i Jacek Wąs (17.).

Bardzo dobrze poradzili sobie również zawodnicy opolskiego Hawi Racing Team. Zbigniewa Lech wygrał w klasie Weteran, a Damian Rykowski był trzeci w klasie Licencja, za Wojciechem Renczem (Automobilklub Głogów) i Jarosławem Michalcem (CKM Cieszyn).

W klasie Senior 1 w czołówce byli inni opolanie. 6. miejsce zajął Patryk Dziasek (AMK Grodków), a 8. jego kolega z klubu Radosław Osypowicz. Z kolei jako dziesiąty dojechał Krzysztof Łotocki (OT Głuchołazy), 13. Mateusz Chowaniec (AMK Grodków). W grupie Senior 2 na 18. lokacie ukończył zmagania Adrian Maligłówka (OT Głuchołazy). Pozostali Opolanie zajmowali dalsze lokaty.

Po trzech rozegranych rundach Lech przewodzi w "weteranach", natomiast Rykowski w swojej klasie zajmuje 3. miejsce tracąc do lidera 10 punktów. Piąty jest jego klubowy kolega Jakub Kucharski, który tym razem nie startował.

Po ostatniej eliminacji w "generalce" Komko awansowała na pozycję liderki, a startująca po raz pierwszy Juzwenko "wskoczyła" na 5. lokatę. W klasie Senior 1 liderem jest Latała, a wiceliderem Dziasek. Szósty jest Kościcki, siódmy Chowaniec, a ósmy - Łotocki. W klasie Senior 2 najniższy stopień podium zajmuje Jończyk, a Tabin jest siódmy.