Sporty walki. Duże sukcesy zawodnika Orła Namysłów i zawodniczki Sparty Głubczyce Pietrowice

Karolina Słodkowska
Karolina Słodkowska materiały klubowe
Karolina Słodkowska, reprezentująca klub taekwondo ITF Sparta Głubczyce Pietrowice, wywalczyła złoty medal czempionatu Starego Kontynentu w kumite (walki), w kategorii do 62 kilogramów. Z kolei Marcin Stanek, zapaśnik Orła Namysłów, został wicemistrzem Polski do lat 20.

Poza triumfem w kumite, Słodkowska podczas zawodów rozgrywanych w Porecu zdobyła ponadto jeszcze dwa złote krążki w drużynie: w walkach oraz testach siły.

19-letniego Stanka, rywalizującego w kategorii do 74 kg, srebrny medal mistrzostw Polski U-20 to jak dotąd największy sukces w karierze. W finale musiał on uznać wyższość Dominika Mytkowskiego, przedstawiciela ZKS-u Koszalin.