Sporty Walki. X otwarte mistrzostwa Śląska zorganizowano w Opolu

W Opolu startowało 70 zawodników.
W Opolu startowało 70 zawodników. fot. Sebastian Stemplewski
W mistrzostwach dobrze zaprezentowali się zawodnicy opolskiego klubu Kou Bu Kai.

70 zawodników startowało w Opolu w X otwartych mistrzostwach Śląska. Dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy opolskiego klubu Kou Bu Kai.

Złoty medal w ju-jitsu wywalczył Michał Chodaczek (waga 75 kg), a Filip Kobylański w tej samej wadze uplasował się na 4. pozycji. Natomiast Jakub Ostrowski zajął 2. miejsce w kategorii wagowej 65 kg.

Zwycięzcy zawodów - walki na pałki: 5-7 lat (+25 kg): Dawid Brzeziński (Świetlica Cegiełka Opole); 9-10 lat (35 kg): Krzysztof Świerc (Kou Bu Kai); 11-12 lat (40 kg): Adam Gomoła; 12-13 lat (+45 kg): Mateusz Grzela; 7-8 lat (+25 kg): Agnieszka Nikiel (wszyscy Enso).

Walki all style karate semi contact: 9-10 lat (35 kg): Piotr Szymczak; 9-10 lat (40 kg): Jakub Gomoła; 10-11 lat (50 kg): Adam Gomoła; 12-13 lat (40 kg): Damian Tylicki (wszyscy Enso). Juniorzy (60 kg): Władysław Wojtko; 70 kg: Artem Kurgan (obaj Ukraina); +60 kg: Rafał Krukowski, +85 kg: Radosław Kapuściński; +45 kg: Agnieszka Wieczorek; +55 kg: Kornelia Raganowska (wszyscy Enso). Kickboxing: Artem Kurgan (Ukraina, 70 kg).