Spotkanie doradców z zespołem miejskim

Materiał partnera zewnętrznego
Krapkowice intensywnie pracują nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu.
Krapkowice intensywnie pracują nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu.
1 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach odbyło się kolejne spotkanie doradców Związku Miast Polskich: Ryszarda Grobelnego, Janusza Szewczuka, Małgorzaty Zdebel oraz Piotra Jańskiego z włodarzami i zespołem miejskim pracującym nad dokumentacją do kompletnej propozycji projektu pn. „Krapkowice z perspektywą na przyszłość”.

Przypomnijmy, Krapkowice znalazły się wśród 54 projektów wybranych do drugiego etapu naboru w ramach programu Rozwój Lokalny, który finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców.

Krapkowice opracowały już charakterystykę swojego miasta, a teraz pracują nad diagnozą, określeniem problemów i potrzeb rozwojowych, szukaniem dla nich rozwiązań oraz nowej ścieżki rozwoju. Intensywne prace nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu (wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego) prowadzone są przy kompleksowym wsparciu ze strony ekspertów Związku Miast Polskich, Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz przy niezmiernie ważnym udziale mieszkańców i lokalnych liderów.

Prace nad projektem potrwają do końca października 2020 roku. Po opracowaniu i złożeniu projektu i planów rozwoju do oceny przez ekspertów, wybranych zostanie ok. 15 projektów, które otrzymają dofinansowanie od 3 do 10 mln euro.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska