Sprawdźcie, komu przysługują stypendia i zasiłki szkolne na 2019r.

opole.zewnetrzny@polskapress.pl
Na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz.1481) istnieje możliwość uzyskania przez uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Krapkowice stypendium szkolnego oraz zasiłku szkolnego.

O stypendium szkolne i zasiłek szkolny mogą ubiegać się m.in.: uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Stypendium szkolne i zasiłek szkolny przyznaje się na wniosek pełnoletniego ucznia, rodziców lub prawnych opiekunów ucznia niepełnoletniego lub dyrektora szkoły.

Wnioski można pobierać w Wydziale Oświaty i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17 oraz w sekretariatach szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Krapkowice lub ze strony Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach: http://bip.krapkowice.pl/2479/2383/druki-do-pobrania.html

STYPENDIUM SZKOLNE

1. Kryterium dochodowe

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 528,00 zł netto.

2.Termin składania wniosków o stypendium szkolne:

od 20 sierpnia 2019 r. do 15 września 2019 r.

3.Miejsce składania wniosków o stypendium szkolne:

Wnioski o stypendium można składać w Wydziale Oświaty i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice, budynek II, parter, pokój nr 12 oraz w sekretariatach szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Krapkowice.

Wniosek o przyznanie stypendium składa: - rodzic ucznia niepełnoletniego, pełnoletni uczeń.

UWAGA !

Rodzic może złożyć jeden wniosek na wszystkie niepełnoletnie dzieci.

Pełnoletni uczeń musi złożyć osobny wniosek.

Zasady przydzielania stypendium szkolnego

1. Rodzice ucznia niepełnoletniego lub uczeń pełnoletni składają do Burmistrza Krapkowic wniosek o przyznanie stypendium.

2. Wniosek składa się w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach bądź za pośrednictwem szkoły prowadzonej przez Gminę Krapkowice, do której uczeń uczęszcza.

3. Do wniosku o stypendium dołącza się zaświadczenie o wysokości dochodów rodziny z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku, a w przypadku, gdy rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów można dołączyć oświadczenie o wysokości dochodów albo oświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.

4. Burmistrz Krapkowic wydaje decyzję o wysokości przyznanego stypendium i terminie jego realizacji.

5. Rodzice ucznia niepełnoletniego lub uczeń pełnoletni dokonują zakupu przedmiotów o charakterze edukacyjnym - wskazanych w decyzji albo pokrywają koszty udziału dziecka w zajęciach edukacyjnych lub koszty związane z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania. Następnie przedstawiają w urzędzie dowód zakupu przedmiotów edukacyjnych lub usług edukacyjnych (fakturę lub rachunek imienny wypisany na rodzica ucznia niepełnoletniego lub pełnoletniego ucznia).

6. Rodzice ucznia niepełnoletniego lub uczeń pełnoletni otrzymują refunduję poniesionych kosztów zgodnie z przedstawioną fakturą do wysokości przyznanego w decyzji stypendium na wskazany rachunek bankowy lub w kasie Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.

ZASIŁEK SZKOLNY

1. Zdarzenie losowe

Zasiłek szkolny może otrzymać uczeń znajdujący się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Zdarzenie losowe to w szczególności: - śmierć rodzica lub opiekuna prawnego,

- utrata mienia przez rodzinę ucznia wskutek powodzi, pożaru, klęski żywiołowej

lub kradzieży,

- wypadek członka rodziny, wskutek którego to wypadku osoba ta jest niezdolna

do świadczenia pracy przez okres co najmniej jednego miesiąca.

2. Termin składania wniosków o zasiłek szkolny: w okresie do 2 miesięcy od zdarzenia losowego.

3. Miejsce składania wniosków o zasiłek szkolny:

Wnioski o zasiłek należy składać w Wydziale Oświaty i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice, budynek II, parter, pokój nr 12 lub w sekretariatach szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Krapkowice.

Zasady przydzielania zasiłku szkolnego

1. Rodzice ucznia niepełnoletniego lub uczeń pełnoletni składają do Burmistrza Krapkowic wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego.

2. Wniosek składa się w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach bądź za pośrednictwem szkoły prowadzonej przez Gminę Krapkowice, do której uczeń uczęszcza.

3. Wniosek powinien zawierać szczegółowy opis zdarzenia losowego powodującego przejściowo trudną sytuację materialną rodziny.

4. Do wniosku o zasiłek dołącza się dokumenty potwierdzające wystąpienie zdarzenia losowego np. akt zgonu w przypadku śmierci rodzica, zaświadczenie lekarskie potwierdzające wystąpienie ciężkiej i długotrwałej choroby, zaświadczenie z Państwowej Straży Pożarnej potwierdzające wystąpienie pożaru itp.

5. Burmistrz Krapkowic wydaje decyzję o wysokości przyznanego zasiłku szkolnego i terminie jego realizacji.

7. Rodzice ucznia niepełnoletniego lub uczeń pełnoletni otrzymują przyznaną w decyzji kwotę zasiłku szkolnego na wskazany rachunek bankowy lub w kasie Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup najtaniej

Watchmark

Watchmark Smartone Czarny

369,99 zł

kup najtaniej

TicWatch

TICWATCH E3 Czarny

637,52 zł

kup najtaniej

Amazfit

Amazfit GTS 2 Czarny

380,00 zł

kup najtaniej

Garmin

Garmin Enduro Tytanowo-szary (0100240801)

2 999,00 zł

kup najtaniej

Cubot

CUBOT C3 Czarny

147,78 zł
Materiały promocyjne partnera

Francja dostarczy broń na Ukrainę. W planach dostarczenie samolotów.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie