Sprawna obsługa podatników w e-Urzędzie

Materiał informacyjny Fusion Marketing Sp. z o.o.

Rok 2020 przyniósł wiele zmian i wprowadził nas w zupełnie nową, zaskakującą rzeczywistość. Liczne podmioty gospodarcze, w tym także urzędy, przeszły na tryb pracy zdalnej. Co umożliwia urzędnikom w naszym kraju sprawną i efektywną obsługę podatników?

Podstawy prawne zdalnej obsługi podatników
Dużym wyzwaniem dla pracowników jednostek administracji państwowej okazało się przejście na pracę w charakterze zdalnym. Co było powodem wprowadzenia owych zmian? Decyzje osób zarządzających pracą urzędów były podyktowane konkretnymi zaleceniami rządu. Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 2 listopada 2020 roku urzędy i jednostki administracji samorządowej zostały zobligowane do wprowadzenia pracy zdalnej. Powyższe ustalenia nie obejmują jednostek organizacyjnych sądów i prokuratury oraz pracowników wykonujących obowiązki "niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom lub inne zadania niezbędne ze względu na przepisy prawa lub potrzeby urzędu lub jednostki, jeżeli nie jest możliwe ich wykonywanie w ramach pracy zdalnej". Obowiązek wprowadzenia pracy zdalnej tyczy się także urzędów skarbowych. Jak zatem zadbać o sprawną obsługę podatników na odległość?

Sprawna obsługa podatników - co może pomóc?
W trosce o profesjonalną i sprawną obsługę sektora publicznego powstaje wiele zintegrowanych systemów informatycznych zapewniających wsparcie elektronicznej obsługi interesantów. Cyfryzacja umożliwia świadczenie usług drogą elektroniczną bez uszczerbku na pomyślności zarówno petentów jak i samej jednostki. Sprawdzonym i niezawodnym oprogramowaniem uznanej marki Comarch jest e-Urząd czyli platforma zapewniająca łatwy i bezproblemowy dostęp do usług polegających na zdalnej realizacji zobowiązań podatkowych. Jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie tej innowacyjnej formy obsługi obywateli?

Zalety oprogramowania e-Urząd
Platforma internetowa e-Urząd to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie zapewniające zdalny dostęp do e-usług każdego dnia. Ten innowacyjny produkt kryje w sobie mnóstwo praktycznych zalet, które sprawiają, że dotychczasowa działalność urzędów jest jeszcze bardziej efektywna i bezpieczna. Co najważniejsze, interesanci mają możliwość składania wniosków bez wychodzenia z domu, a wszelkie informacje, decyzje i powiadomienia zostaną im przekazane za pośrednictwem skrzynki mailowej. Wdrożenie oprogramowania daje jednak dużo więcej korzyści, do których zalicza się:

 • sprawna realizacja zadań oraz przejrzystość i automatyzacja procedur;
 • szybki i płynny przepływ dokumentacji;
 • obecność modułu formularzy elektronicznych;
 • możliwość wnoszenia, obsługi oraz rozliczania opłat online;
 • niezawodna i szybka wymiana informacji;
 • obecność modułu ewidencji wpłat i należności;
 • system zdalnej rezerwacji wizyty - funkcja, dzięki której interesanci mogą w szybki i łatwy sposób umówić termin spotkania za pośrednictwem aplikacji do wideokonferencji;
 • usprawnienie komunikacji wewnątrz urzędu;
 • krótszy czas oczekiwania na zatwierdzenie dokumentów;
 • wysoka elastyczność przetwarzania dokumentów;
 • właściwa klasyfikacja i staranne uporządkowanie dokumentacji;
 • fakt, iż oprogramowanie można obsługiwać na większości urządzeń mobilnych.

To tylko niektóre z korzyści płynących z elektronicznej obsługi podatników. Innowacyjne oprogramowania IT, stworzone z myślą o jednostkach administracji publicznej, umożliwiają zachowanie płynności pracy urzędów nawet w obecnych trudnych warunkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie