Klubowe
Zawodnicy NTG Nysa ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski.
Zawodnicy NTG Nysa ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski. Klubowe
Zespół chłopców z NTG w klasie III sięgnął po wicemistrzostwo Polski.

W Gdańsku do rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów, które walczyły o drużynowe mistrzostw kraju w gimnastyce sportowej. Zawody obfitowały w emocje i niespodzianki, a tą ostatnią sprawiła drużyna Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, w składzie: Karol Kuglarz, Patryk Siamro, Szymon Polaczy, Bartosz Bodziony i Filip Wroński. Choć bronili oni srebra wywalczonego przed rokiem, to kilka dni przed startem w Gdańsku wydawało się, że zabraknie ich na starcie, gdyż Wroński boryka się z kontuzją, a rozchorowali się Kuglarz i Bodziony. Chłopcy zacisnęli jednak zęby, pokazali wielki hart ducha i nie przeszkodził im nawet start bez rozgrzewki.

Zmagania rozpoczęli od konia z łękami, a Kuglarz wykonywał układ z najwyższymi premiami, niestety musiał zgłosić poprawkę. Drugi układ wykonał już doskonale. Również dobrze zaprezentowali się Siamro i Polaczy, którzy poprawili rekordy życiowe. Pomimo urazu pleców do sukcesu dołożył się Wroński, ale kontuzja wykluczyła go z walki na dwóch przyrządach. Ostatecznie nasza drużyna zdobyła 326,430 pkt i przegrała tylko z Iskrą Zabrze (331,147 pkt), wyprzedzając z kolei Zawiszę I Bydgoszcz (319,097 pkt).
Najlepszym zawodnikiem NTG okazał się indywidualnie Kuglarz, który wieloboju wywalczył brązowy medal, przegrywając tylko z Maciejem Nowakiem (Iskra Zabrze) i Mateuszem Daroszewskim (Zawisza Bydgoszcz). Siamro zajął 7. miejsce, Polaczy - ósme, Bodziony - 16, a Wroński był 46, ale startował tylko na czterech przyrządach.

W klasie II startował jedynak z Nysy Kamil Dobryń, zajmując 17 miejsce w wieloboju.

W Nysie odbył się w tym samym czasie Drużynowy Puchar Polski dziewcząt. Nyskie zawodniczki: Maja Dumańska, Natalia Litwin, Liliana Skonieczna, Magda Czernal, Aleksandra Janusz i Oliwia Szeliga po ćwiczeniach na trzech przyrządach prowadziły, ale ostatecznie zdobyły brązowy medal, który i tak jest ich wielkim sukcesem. Zdobyły one łącznie 226,800 pkt, przegrywając z Wisłą IKraków (237,950 pkt) i UKS-em SMS IOlsztyn (234,400 pkt).
Druga nyska drużyna (Klaudia Skoczylas, Amelia Pawelec, Dominika Byrska, Oliwia Czarkowska, Nikola Woźniak, Natalia Winiarska, Nikola Olszyńska)zajęła 13. miejsce. W sumie startowało 85 gimnastyczek z całej Polski.