Środki ochrony osobistej dla Poradni Żywieniowej przy Krapkowickim Centrum Zdrowia od Fresenius Kabi Polska

na podst. mat. pras.
Sprzęt trafił do 21 poradni w Polsce.
Sprzęt trafił do 21 poradni w Polsce. Archiwum firmy
Poradnia Żywieniowa przy Krapkowickim Centrum Zdrowia otrzyma pełne komplety odzieży ochronnej niezbędne do wykonywania codziennej pracy medycznej od firmy Fresenius Kabi.

Certyfikowane zestawy złożone są z kombinezonów ochronnych, przyłbic, rękawiczek i maseczek filtrujących. Ofiarodawcą jest firma Fresenius Kabi, która w ten sposób odpowiedziała na apel największych polskich towarzystw naukowych zajmujących się żywieniem klinicznym.

Firma postanowiła wspomóc polski personel medyczny w walce z pandemią przekazując ponad 750 kompletów odzieży ochronnej lekarzom, pielęgniarkom i personelowi z poradni domowego leczenia żywieniowego w całej Polsce.

Wartość przekazywanego sprzętu wynosi ponad 100 tysięcy złotych. - Akcja jest przeprowadzana ze względu na wysokie zapotrzebowanie na sprzęt ochronny w 21 poradniach na terenie Polski. Firma reaguje na prośbę przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Żywieniowego Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci - czytamy w komunikacie.

„Pacjenci leczeni żywieniowo to w zdecydowanej większości osoby o zwiększonym ryzyku infekcji, dlatego należy zrobić wszystko, żeby to ryzyko zminimalizować. W obecnej sytuacji niezbędne wizyty odbywają się w domu pacjentów. Niestety sprzętu ochrony osobistej jest zdecydowanie za mało, dodatkowo do poradni leczenia żywieniowego trafia on w ostatniej kolejności. Dlatego zwróciłem się między innymi do firmy Fresenius Kabi o pomoc w zaopatrzeniu w środki ochrony osobistej dla ośrodków leczenia żywieniowego. Reakcja na apel była pozytywna” – zaznacza dr hab. n. med. Przemysław Matras, prezes Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego.

Firma Fresenius Kabi postanowiła wspomóc polskie poradnie żywienia klinicznego w warunkach domowych. Jak podkreśla prof. Stanisław Kłęk, współautor wytycznych dotyczących żywienia klinicznego w warunkach domowych rekomendowane jest zmniejszenie do niezbędnego minimum liczby wizyt domowych u pacjentów. Stanowisko zostało przyjęte przez NFZ. Są jednak sytuacje, kiedy ta wizyta musi się odbyć, a pacjenci leczeni żywieniowo należą do grupy podwyższonego ryzyka zarażenia wirusem.

„Wspomaganie służby zdrowia w tym krytycznym momencie jest dla nas naturalne. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę pomocy w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Nieustannie dostarczamy leki i sprzęt ratujący ludzkie życie do wielu szpitali w całej Polsce. Od zawsze stawialiśmy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, tym razem nie mogło być inaczej, dlatego odpowiedzieliśmy na prośbę i zdecydowaliśmy się na przekazanie niezbędnych kompletów ochrony indywidualnej” – podkreśla Maciej Chmielowski, dyrektor generalny Fresenius Kabi Polska.

Fresenius Kabi Polska dostarcza swoje produkty do kilkuset szpitali w całej Polsce oraz pacjentów leczonych w warunkach domowych. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu Fresenius, specjalizuje się w żywieniu klinicznym, płynoterapii, lekach dożylnych, technologii infuzyjnej i transfuzyjnej.

Koncern zatrudnia ponad 40 tys. pracowników na całym świecie, z czego w Polsce blisko 4 tys. osób.

Na polskim rynku firma jest obecna od ponad 20 lat i systematycznie rozwija swoją działalność w obszarze ochrony zdrowia. Posiada Wytwórnię Płynów Infuzyjnych w Kutnie, zakład produkcyjny wyrobów medycznych jednorazowego użytku „Clinico” w Błoniu pod Wrocławiem i Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska