Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stal Brzeg przegrywa na wyjeździe z Odrą Wodzisław. Słaba końcówka spotkania w wykonaniu brzeżan

Adrian Gajewski
Odra Wodzisław 2:1 Stal Brzeg
Odra Wodzisław 2:1 Stal Brzeg Stal Brzeg - Facebook
Stal przegrała z Odrą Wodzisław 1:2 w meczu 8. kolejki III ligi. Brzeżanie wracają do domu bez punktów, chociaż do 80. minuty prowadzili. Niestety słaba końcówka spotkania odebrała żółto-niebieskim nadzieję na dobry wynik.

W pierwszej połowie brzeżanie byli zdecydowanie lepsi, czego efektem był gol zdobyty w 26. minucie przez Pavlo Kovala. Stal mogła podwyższyć jeszcze prowadzenie przed przerwą, ale zabrakło skuteczności.

Druga część spotkania przebiegała już pod dyktando gospodarzy. Odra stwarzała sobie więcej sytuacji bramkowych i prowadziła grę. Jednak dopiero w 81. minucie strzeliła gola na 1:1. Decydujący gol o losach spotkania padł w doliczanym czasie gry. W 91. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Kamil Chiliński i zapewnił Odrze 3 punkty.

To dla mnie kompletnie niezrozumiałe, jak różne dwie połowy dzisiaj zaprezentowaliśmy. W pierwszej realizowaliśmy praktycznie wszystko to, co chcieliśmy. Pełna kontrola, agresja, utrzymanie się przy piłce, pewność siebie, tworzone sytuacje – graliśmy tak, jak chcieliśmy grać. Druga połowa była kompletnie odmienna, wyglądało to tak, jakby na murawę wyszedł inny zespół. Musimy w poniedziałek siąść z zespołem do poważnych rozmów i wierzę, że znajdziemy drogę do tego, żeby wyjść z tej trudnej sytuacji. Jesteśmy w kryzysie, ale jestem pewien, że szybko z niego wyjdziemy – powiedział po meczu z Odrą Wodzisław Śląski trener Stali Arkadiusz Bator.

8. kolejka III ligi (grupa 3)
Odra Wodzisław Śląski – Stal Brzeg 2:1 (bramki: Wenglorz 81', Chiliński 90+1' - Koval 26')
Stal: Florczak – Wdowiak, Lechowicz, Rogala, Ograbek, Matusik, Niemczyk (90' Dychus), Kuriata, Czajkowski, Sypek (81' Danielik), Koval (75' Podgórski). Trener Arkadiusz Bator.
Żółte kartki (Stal): Sypek, Ograbek.
Sędziował: Mateusz Maj (Dolnośląski ZPN).