• Getinger w ostatniej chwili wybił piłkę spod własnej bramki.

• GOL! Tomas Mikinic z najbliższej odlełości dobił strzał z rzutu wolnego!

• GOL! Grzegorz Tomasiewicz po ziemi umieszcza piłkę w siatce.

• Mikitić kopnął napastnika rywali w kolano i będzie rzut karny dla Stali

• Kuświk przewrócił się w polu karnym! wcześniej świetna akcja Banaszewskiego bokiem

• Druga zmiana w ekipie gości. Mariusz Rybkicki ustąpił miejsca Tomasowi Mikiniciowi

• Janasik poradził sobie z szybkim rajdem Prokicia. Świetny powrót defensora.

• Rafał Niziołek ustąpił miejsca Mateuszowi Czyżyckowi. Trener Rumak gra teraz trzema młodzieżowcami.

• Fantastyczna sytuacja Kuświka. Nie trafił z najbliższej odległości[/b]

• Dosrodkowanie z rzutu rożnego pod bramką Odry przejął Skrzypczak/ Wybicie i do piłki doszedł Nowak. Strzał nad poprzeczką.

• Zamieszanie pod bramką Odry. Piłkarze Stali przekonani, że jeden z rywali przy interwencji zagrał ręką. Arbiter nieprzekonany.

• Janasik dobrze zachował się przed własną bramką i nie pozwolił Getingerowi na podanie w pole karne.

• Kolejna świetna sytuacja Soljicia i kolejny bardzo niecelny strzał z jego strony. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Na małej przestrzeni pod polem karnym podania wymieniali gospodarze. W końcu piłka od Getingera wybita na rzut rożny.

• Rozpędzony Moder przewrócony na połowie przeciwnika. Arbiter nie dopatrzył sie faulu Soljicia

• Na pozycji spalonej złapany jeden z pilkarzy Odry. Długie podanie w kierunku połowy opolan nie przyniosło efektu.

• Spychała zszedł do środka, odegrał do Getingera. Dośrodkowanie w kierunku Prokicia, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału.

• Tomasiewicz posłał prostopadłą piłkę w pole karne. Za mocno, aby ktokolwiek zdolał ją odebrać.

• Centra Janusa z rzutu wolnego przejęta przez gospodarzy. O piłkę walczył jeszcze Rybicki, ale piłkarze Stali nie dali się zaskoczyć.

• Indywidualna akcja Rybickiego. Schodząc ze skrzydła wdarł się w pole karne. Uderzenie zablokowane.

• Stal nieco gorzej weszła w drugą połowę, ale już ruszyła do ofensywy. Getinger zagrał pod pole karne do Nowaka ale tym razem pomocnik stracił piłkę.

• Kuświk strzelił obok bramki. Napastnik wciąż próbuje strzałów z dystansu. Na razie wygląda to groźnie, ale nie przynosi efektów.

• Moder wyskoczył do dośrodkowania w pole karne, ale nie udało mu się oddać celnego strzału.

• Strata Niziołka na korzyść Gąsiora i kontratak Odry zahamowany.

• Habusta faulował w środku pola. Stal rozpoczęła od rzutu wolnego, ale szybko straciła piłkę.

• Po ziemi piłkę przez praktycznie całą długość boiska zagrał jeden z opolan. De Amo nie wiedział jak się zachować, wyręczył go Kiełpin. Powstrzymał próbę Skrzypczaka

• Prokić uciekł na skrzydle i zagrał piłkę pod samą bramkę. Prosto w ręce Szromnika

• Przeciągnięte dośrodkowanie Getingera. Prokić nie był w stanie dojść do piłki.

• Ruszyli! Druga część gry rozpoczęta.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Mielcu bez bramek

• Kuświk uderzył Janasika i ten ma problem z podniesieniem się z murawy. Przerwa w grze.

• Nienajlepszy strzał Soljicia. Nie wykorzystał błędu Habusty i nie skierował piłki w kierunku bramki.

• I już Banaszewski w ataku. Wdarł się z piłka prawą stroną w pole karne Odry. Będzie rzut rożny.

• Maksymilian Banaszewski w miejsce kontuzjowanego Leandro

• Leandro po starciu z Rybickim nie jest w stanie kontynuować gry. Potrzebna będzie zmiana.

• Soljić głową ponad bramką. Z rzutu rożnego dośrodkował Nowak

• Leandro dośrodkowywał z prawej strony z pierwszej piłki. Dobrze radzą sobie obrońcy Odry

• Tomasiewicz nie zdołał celnie zagrac w kierunku Kuświka i rywale przejęli piłkę.

• Getinger dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne. Bodzioch wybił piłkę prosto pod nogi Nowaka. Niecelna próba z dystansu.

• De Amo hamując Skrzypczaka doznał urazu. Zdołał jednak podnieśc się z boiska.

• Janus zszedł z piłką ze skrzydła i uderzył na bramkę. Spokojnie poradził sobie z tym Kiełpin

• Lewym skrzydłem atakowali goście. Winiarczyk minął kilku rywali ale jego wrzutka została przejęta.

• Spychała odważnie ruszył do przodu i wysokim podaniem szukał Nowaka. Znalazł, lecz ten był już blokowany przez rywali.

• I kolejna szansa Nowaka. Podanie głową od Prokicia, ale źle przyjął sobie piłkę w polu karnym Odry.

• Stal lewą stroną konstruowała swoją sytuację. W końcu do piłki doszedł Prokić. Krótkie podanie do wchodzącego Nowaka. Strzał po ziemi wybroniony.

• Moder zagrał do pędzącego skrzydłem Habusty. Dogranie w pole karne spod linii końcowej i strzał Skrzypczaka wybroniony przez golkipera Stali.

• Nowak walczył pod polem karnym przeciwnika, ale jego rajd zakończony stratą na korzyść Janasika. Pomocnik Stali i tak nie miałby do kogo podać.

• Teraz Odra ruszyła mocniej do przodu prawym skrzydłem. Kolejne próby wrzutek pod bramkę Stali kończone niepowodzeniem.

• Rybicki przewrócony, gdy wychodził z kontratakiem. Będzie rzut wolny ze środka boiska.

• Nowak wbiegł w pole karne, ale ponownie nie sprostał defensorom przeciwnika. Mimo to mielczanie dłużej utrzymywali się przy piłce na połowie gości. Kolejne próby hamowane przez piłkarzy Odry.

• Rzut wolny dla Stali. Nowak głęboko dośrodkował w pole karne, ale z tą piłką poradzili sobie opolanie.

• Kilka strat w środku pola, aż w końcu dłużej przy piłce zostali gospodarze. Dośrodkowanie w kierunku Kuświka przejął Bodzioch

• Kuświk otrzymał piłkę pod polem karnym, wyminął Szotę i uderzył z dystansu. Nad bramką.

• Stały fragment gry w wykonaniu Janusa nie przyniósł gospodarzom nieprzyjemnych konsekwencji.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał Moder. Będzie rzut rożny dla Odry

• Rybicki dośrodkował w pole karne. De Amo poradził sobie z tą piłką, wybił przed siebie, ale kontratakowi Kuświka z poświęceniem zapobiegł jeden z rywali.

• Moder przejął piłkę na połowie przeciwnika, podał do Janusa. Opolanie atakowali w przewadze, ale całą akcję zakończył strzał po koźle wypożyczonego z Lecha pomocnika. Interweniował Kiełpin

• Prokić zmylił rywali, a w starciu z Janasikiem wypracował rzut rożny dla Stali.

• Moder przegrał pojedynek powietrzny na połowie przeciwnika i mielczanie mogli odetchnąć z ulgą. Spokojnie od bramki wznowi Kiełpin

• Leandro ruszył skrzydłem, dostał piłkę, ale nim zdążył ją oddać arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

• Odważne wyjście Szromniks. Golkiper wyszedł przed pole karne i tam przejął długie podanie od jednego z rywali.

• Habusta bardzo aktywny już na początku. Jego prostopadłe podanie na prawe skrzydło nie doszło jednak do adresata.

• Dośrodkowanie na piąty metr, ale do piłki doszli defensorzy z Opola. Szybko próbowali wyjść z kontratakiem, ale zostali zahamowani na prawym skrzydle.

• Strzał po ziemi z dystansu i piłka wdarła się pod bramkę Odry. Z początku wybita, wróciła do mielczan. Będzie rzut rożny.

• Habusta przejął piłkę w środku pola i ruszył rajdem do przodu. Zahamowany przed polem karnym.

• Pierwszy gwizdek rozbrzmiał w Mielcu!

• Gospodarze dzisiaj cali na biało, natomiast goście z Opola w tradycyjnych niebieskich trykotach i czerwonych spodenkach.

• Za nami przywitanie kapitanów Krzysztofa Janusa i Krystiana Getingera oraz losowanie stron.

• Arbiter główny Paweł Malec z Łodzi wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Żaden z dwóch bojów tych ekip w ubiegłym sezonie nie zakończył się zwycięstwem Stali. Jesienią mielczanie ulegli na wyjeździe 0:1, a jedynego gola z rzutu karnego strzelił Szymon Skrzypczak. Wiosną padł remis 2:2. Po stronie Odry ponownie strzelał tylko Skrzypczak, natomiast dla Stali bramki zdobywali Bartosz Nowak oraz Michał Janota.

• Mielczanie kończyli tamten mecz, a konkretnie jego pierwszą połowę, w dziewiątkę. Najpierw w wyniku dwóch żółtych czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Spychała, a później już bezpośrednio "Asa kier" otrzymał Rafał Grodzicki. Doświadczony defensor dzisiaj pauzuje.

• Stal z kolei przedłużyła swoją passę remisów do czterech spotkań z rzędu. Tym razem na wyjeździe podzieliła się punktami z Chojniczanką. Pełen emocji i zwrotów akcji mecz zakończył się wynikiem 2:2.

• Faworytem tego starcia będą goście. Wyżej plasują się w ligowej tabeli: Odra zajmuje szóstą pozycję, podczas gdy Stal to aktualnie 13. zespół 1. ligi, a także mają za sobą dobre półtora tygodnia. O wyjazdowej porażce ze Stomilem Olsztyn niewielu już pamięta. Potem przyszło wysokie, bo aż 5:1 zwycięstwo z Ruchem Chorzów w Pucharze Polski, a przed tygodniem podopieczni Mariusza Rumaka pokonali 3:0 Garbarnię Kraków.

• W poniedziałek ta dwójka uda się na zgrupowanie do Uniejowa. Zanim jednak staną do treningu z Jackiem Magierą przed nimi wyjazdowy mecz w Mielcu. O 20.45 rozpocznie się pierwsze spotkanie 13. kolejki Fortuna 1. ligi.

• Dla Odry Opole będzie to ostatnie spotkanie przed dwutygodniową przerwą. Zaplanowane na 12 października domowe spotkanie z Wartą Poznań ostatecznie przełożono na 24 października. Powodem powołania podopiecznych Mariusza Rumaka na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji. Jakub Moder i Serafin Szota w czwartek w Łodzi zmierzą się z Czechami.