Stal Nysa gra dalej w Pucharze Polski. W pokonanym polu pozostawiła ZAKSĘ Strzelce Opolskie

Stal Nysa cały czas nie poznała w tym sezonie goryczy porażki.
Stal Nysa cały czas nie poznała w tym sezonie goryczy porażki. Oliwer Kubus
Prowadząca z kompletem siedmiu zwycięstw w tabeli Krispol 1 Ligi Stal Nysa awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Promocję zapewniła sobie w derbowym starciu w Strzelcach Opolskich, pokonując tamtejszą ZAKSĘ 3:1.

Zaczęło się jednak dość nieoczekiwanie. W odróżnieniu od większości dotychczasowych starć ligowych, strzelczanie musieli radzić sobie bez zawodników zapożyczonych z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (m.in Kamila Semeniuka i Sebastiana Wardy), ponieważ w tym samym czasie mistrzowie Polski rozgrywali mecz z MKS-em Będzin. Mimo to ZAKSA wygrała pierwszego seta 25:22.

Potem jednak do głosu doszli już faworyzowani nysanie. W kolejnych setach nie dali oni już ekipie ze Strzelec Opolskich żadnych szans. A już szczególnie w trzeciej, którą wygrali aż 25:9! W drugiej triumfowali natomiast 25:19, a w czwartej 25:15.
W kolejnej rundzie Stal zagra z Norwidem Częstochowa.

ZAKSA Strzelce Opolskie - Stal Nysa 1:3 (25:22, 19:25, 9:25, 15:25)