Stal Nysa rozczarowała

Atakuje Maciej Zając
Atakuje Maciej Zając Sławomir Jakubowski
Po bardzo dobrym meczu i zwycięstwie z wiceliderem, tydzień później siatkarze z Nysy potwierdzili, że gra na wyjazdach im nie służy.

Avia Świdnik - Stal AZS PWSZ Nysa 3:1 (20, 29, -20, 21)
Avia: Milewski, Kurek, Jarosz, Pawłowski, Michalski, Staniewski, Kowalski (libero) - Wójcicki, Makowski, Gosik. Trener Grzegorz Ryś.
Stal: Fijałek, Stancelewski, Jarząbski, Zając, Bułkowski, Krzywiecki, K. Ratajczak (libero) - Szczurowski, Kisielewicz, Pizuński. Trener Dariusz Ratajczak.

Początek spotkania z Avią był bardzo wyrównany. Goście rozpoczęli go od prowadzenia 3:1, a następnie 7:3, ale nie zdołali wypracować wyższej przewagi. Z czasem rywale zaczęli lepiej serwować i atakować, doprowadzili do remisu 8:8, a potem objęli prowadzenie 15:13. Przy stanie 20:20 błysnął Marcin Jarosz, którego pięć zagrywek zakończyło pierwszą partię. Avia w drugiej partii objęła prowadzenie 8:1, ale skuteczna gra Macieja Zająca pozwoliła Stali dojść na punkt (19:18). Rywale odskoczyli na 20:17, ale to nie był koniec emocji.

Lepsze zagrywki naszych siatkarzy sprawiły, że zrobiło się po 22. Po bloku na Wojciechu Szczurowskim miejscowi znów odzyskali inicjatywę, ale piłkę setową wykorzystali dopiero przy stanie 30:29, kiedy zaatakował Adam Michalski. W trzeciej partii znów trwała walka, ale prowadzenie uzyskała Stal: 12:11, 16:12 i 18:13. W czwartym secie Stal wygrywała 14:12 i wydawało się, że pójdzie za ciosem. Rywale jednak odrobili stratę, a kluczowa dla losów seta i meczu okazała się akcja przy stanie 21:20 dla Avii. Wówczas zablokowany został Zając.