Stal Nysa stoi pod ścianą

Stal Nysa
Stal Nysa Stal AZS PWSZ Nysa
Nasz zespół przegrał dwa mecze I rundy play off w Wyszkowie i u siebie musi odrabiać straty.

Wfazie zasadniczej Stal i Camper rozegrały ze sobą dwa bardzo zacięte spotkania, a w tie breaku raz lepsi byli jedni, a raz drudzy. Weekendowe starcia numer trzy i cztery w Wyszkowie już takimi nie były.

Camper, który słabo spisywał się na finiszu pierwszej części rozgrywek, wygrał dość pewnie. Teraz rywalizacja przenosi się do Nysa, a nasz zespół musi wygrać dwa razy, aby wrócić do Wyszkowa na decydujący mecz.

W sobotę nysan stać było na dobrą grę, ale tylko fragmentami i w jednym całym secie. W pierwszym przy zagrywkach Dawida Bułkowskiego zdobyli cztery punkty i prowadzili 11:9, ale potem warunki dyktowali miejscowi. Druga partia była obiecująca. Od stanu 14:12 zagrywką i atakami Długosza i Bułkowskiego Stal odskoczyła na 20:14 i choć rywal doszedł na trzy punkty, to więcej nie zdziałał.

Camper Wyszków - Stal AZS PWSZ Nysa 3:1 (21, -21, 21, 12) oraz 3:0 (16, 26, 21)
Camper: Woroniecki, Kaczorowski, Szulik, Urbanowicz, Pietkiewicz, Wójcik, Stańczak (libero) - Główczyński, Urbanowicz, Rutecki, Zrajkowski, Yalewski. Trener Jan Such.
Stal:Szczurek, Nożewski, Rejno, Długosz, Bułkowski, Kęsicki, Biniek (libero) - Bocianowski, Piórkowski, Piotrowski, Biernat. Trener Krzysztof Wójcik.

Trzeciego seta serią z pola zagrywki zaczął Bułkowski i było 5:0! Zaliczka jednak systematycznie topniała, rywal objął prowadzenie 17:16 i 21:18, a decydujące punkty zdobył blokiem. Czwarty set był dramatem nysan, którzy uzbierali 12 punktów.

Wczoraj wiele się nie zmieniło. Wyszkowianie odrzucili naszych od siatki zagrywką, skuteczniej atakowali i blokowali. Pierwszą partię wygrali niemal tak łatwo jak ostatnią w sobotę, bo do 16. Kolejne nie były tak jednostronne.

W drugim trwała wymiana punkt za punkt, a przed szansą na wygraną stanął Camper i za trzecim podejściem uczynił to blokując Bułkowskiego. W ostatniej odsłonie walka trwała do stanu 14:14, po dwóch blokach Stal przegrywa 14:17, a po zagrywce rywala 15:19.