Stan psychiczny najmłodszych pod lupą ekspertów

Materiał WSB Opole
Prezentacja aktualnych problemów w obszarze zdrowia psychicznego, wymiana myśli oraz doświadczeń teoretyków - badaczy naukowych oraz praktyków – to główne założenia Opolskiego Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu.
Prezentacja aktualnych problemów w obszarze zdrowia psychicznego, wymiana myśli oraz doświadczeń teoretyków - badaczy naukowych oraz praktyków – to główne założenia Opolskiego Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu. Materiał WSB Opole
Prezentacja aktualnych problemów w obszarze zdrowia psychicznego, wymiana myśli oraz doświadczeń teoretyków - badaczy naukowych oraz praktyków – to główne założenia Opolskiego Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu.

Według badania przeprowadzonego przez UNICEF i Instytut Gallupa w 21 krajach świata, średnio co piąty ankietowany w wieku od 15 do 24 lat stwierdził, że często czuje się przygnębiony lub nie wykazuje zainteresowania jakąkolwiek aktywnością. Problemy z koncentracją i rozdrażnienie, bezsenność a nawet problemy z odżywianiem stają się coraz częstszym zjawiskiem. Jak zatem odpowiednio wspierać i motywować do zmiany? Czy diagnoza jest konieczna by pomagać? Odpowiedzi na te i inne pytania już 28 i 29 września, podczas konferencji naukowej Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, do której zainteresowani tematami z zakresu psychologii i pedagogiki, będą mogli dołączać również w formule online.

- WSB w Opolu to uczelnia, która szczyci się tym, że jest miejscem praktyków, badaczy. Jej misją jest tworzenie innowacyjnych i inspirujących możliwości współpracy i rozwoju. Konferencja, którą organizujemy już za tydzień jest tego przykładem – podkreśla dr Justyna Kuświk, prodziekan ds. studenckich.

- To dwa dni spotkań z przedstawicielami świata nauki i praktyki – dodaje Alicja Żak-Łykus, menedżer kierunku psychologia. – Pierwszy dzień skupiony jest na wykładach. Wśród prelegentów m.in. dr hab. Alicja Głębocka, prof. WSB, której przemowa poświęcona będzie tematowi: „Współczesnej niewiedzy. Mechanizmy psychologicznego oddziaływania postprawdy, półprawdy i nieprawdy” – wyjaśnia.

Ponadto, pierwszego dnia wydarzenia, omawiane będą również kwestie dotyczące zaburzeń odżywiania czy kwestiom dotyczącym zaburzeń psychicznych wśród studentów opolskich uczelni w czasie pandemii SARS CoV-2. Na tym jednak nie koniec, gdyż lista tematów jest znacznie dłuższa.

Drugi dzień konferencji to część warsztatowa w 8 obszarach wiedzy.

– Warsztaty zaplanowaliśmy w dwóch edycjach, tak aby większa liczba osób mogła z nich skorzystać – dodaje Żak-Łykus.

Konferencja WSB Opole jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Opolskiego i uzyskała patronat honorowy marszałka województwa opolskiego. Umowę dotacyjną na organizację wydarzenia podpisała Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek oraz Małgorzata Jagusch, wicekanclerz WSB w Opolu.

Zapisy na wydarzenie dostępne są na stronie uczelni: www.wsb.pl/opole

Liczba miejsc na spotkania w formule stacjonarnej jest ograniczona. Po zapisie – zainteresowani będą mogli dołączyć do wydarzenia również w formule online.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska