Start prac na placu św. Sebastiana w Opolu. Od środy zmiany...

  Start prac na placu św. Sebastiana w Opolu. Od środy zmiany w organizacji ruchu [MAPA]

  Piotr Guzik

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Plac św. Sebastiana po remoncie - wizualizacja
  1/5
  przejdź do galerii

  Plac św. Sebastiana po remoncie - wizualizacja ©Materialy UM Opole

  Rozpoczyna się przebudowa placu św. Sebastiana w Opolu. Przekazanie placu budowy we wtorek, natomiast ograniczenia w ruchu – zamknięcie części uliczek oraz wyłączenie miejsc parkingowych - wejdą w życie w środę.
  W pierwszej kolejności pracownicy firmy Best-Obepel, która za blisko 3,1 mln zł wykona przebudowę pl. św. Sebastiana, wygrodzą go barierami. Oznacza to też zamknięcie ulicy Staromiejskiej od posesji nr 22 do nr 30, a także uliczki w południowej pierzei placu, biegnącej równolegle do ul. Łangowskiego.

  Na tym nie koniec zmian. Jak informuje opolski ratusz, ul. Staromiejska na odcinku od ul. Krupniczej aż do posesji nr 22 będzie zaślepioną drogą dwukierunkową. Te wyłączenia powodują zaś, że z tej części miasta zniknie kilkanaście miejsc parkingowych.

  Zobacz galerię

  Plan zakłada, że plac w nowej odsłonie zobaczymy z końcem września 2019 roku. Zmieni się radykalnie. Usunięta będzie istniejąca roślinność. Nawierzchnia placu ma być ułożona z płyt granitowych. Uliczka w południowej części placu będzie zlikwidowana, a na jej terenie nasadzone mają być 32 drzewa.

  Projekt przewiduje też powstanie 12-dyszowej fontanny tryskającej wodą bezpośrednio z powierzchni placu. Do tego dochodzi nowe oświetlenie oraz siedziska z metalu, a nie z betonu, jak pierwotnie zakładano.

  Zobacz: Opolskie dla biznesu (04.02.2019)

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY