Starzy mistrzowie i młode talenty - wyścig kolarski o puchar wójta Chrząstowic

Mariusz Jarzombek
Na starcie w Dębiu pojawili się kolarze z całej Polski oraz Czech.
Na starcie w Dębiu pojawili się kolarze z całej Polski oraz Czech. Mariusz Jarzombek
Na rowery wsiadło ponad 300 zawodników.
25. Wyścig Kolarski o Puchar Wójta gminy Chrząstowice. Wystartowalo ponad 300 zawodników.

Chrząstowice: Wyścig kolarski

Podczas wyścigu najlepszym z kolarzy z Opolszczyzny okazał się Michael Baron. Pochodzący z Nakła zawodnik LKS Ziemia Opolska zajął 3. miejsce w wyścigu juniorów młodszych.

- Mogło być lepiej, gdybym nie jechał indywidualnie - przyznał 15-latek, który został wybrany najlepszym zawodnikiem swojego LKS-u. - Przez cały dystans trzymałem się za kolegami i na finiszu zabrakło mi kilku metrów.

- Taka młodzież dobrze wróży na przyszłość - cieszył się Marian Staniszewski, dyrektor wyścigu, który w tym roku na trasie Dębie - Dąbrowice - Daniec - Dębska Kuźnia odbył się po raz 25.

Jubileuszowe wydanie imprezy stało się okazją do spotkań i rywalizacji pomiędzy starymi przyjaciółmi.

Na starcie najstarszej kategorii pojawił się m.in. Franciszek Surmiński, zwany kiedyś królem przełajów oraz Benedykt Kocot, brązowy medalista olimpiady w Monachium. Górą okazał się 75-letni Surmiński, jego młodszy kolega był na mecie trzeci.

Oprócz weteranów i zawodowców z całej Polski tradycyjnie ścigała się młodzież szkolna i przedszkolaki.

Wyścig w klasie Orlik wygrał Artur Komisarek, pierwszy w Elite był Łukasz Bujko (obaj z ALKS Stal Grudziądz).