Statscore Futsal Ekstraklasa. Derby Opolszczyzny dla Dremana Opole Komprachcice. Trener Fit-Morning Gredaru Brzeg zwolniony

Jarosław Patałuch nie będzie już prowadzić Gredaru w Statscore Futsal Ekstraklasie. Oliwer Kubus
Po niezwykle emocjonującym starciu dwóch drużyn z Opolszczyzny w Statscore Futsal Ekstraklasie, Fit-Morning Gredar Brzeg uległ u siebie Dremanowi Opole Komprachcice 2-3. Posadą za to niepowodzenie zapłacił trener pokonanych.

Długo nic nie zapowiadało tego, że brzeżanie ten mecz przegrają i że tym samym ich szkoleniowiec straci posadę. Derbowe starcie zaczęło się bowiem dla nich w wymarzony sposób. Od początku przejęli oni inicjatywę i po dwóch trafieniach Dawida Witka już w 7. minucie wygrywali 2-0.

Poza tym, jeszcze przynajmniej dwukrotnie przed przerwą Gredar był bliski zdobycia kolejnego gola. Między innymi w 16. minucie po strzale Victora Andrade goście wybili piłkę już z linii bramkowej. Chwilę po tym kontaktową bramkę mógł strzelić Wojciech Krawców, ale przegrał on pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy Jakubem Budychem. Na półmetku więc nadal 2-0 prowadził zespół z Brzegu.

Przez ponad 10 minut drugiej połowy nadal nic nie wskazywało na to, że Gredar zakończy to spotkanie bez choćby punktu. Cały czas to jego zawodnicy byli bliżsi podwyższenia wyniku niż rywale strzelenia pierwszego gola. Nie wykorzystali jednak swoich okazji, a Dreman na dobre przebudził się w 34. minucie. Wtedy bowiem pierwszą bramkę dla ekipy z Opola Komprachcic strzelił Marcin Grzywa.

Po tym golu goście ostro szli za ciosem. Najpierw, na około 180 sekund przed końcem, wyrównał Alexandr Grigorescu, a potem decydujący cios zadał Sergiej Fil.

Tak spektakularny powrót Dremana, który zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli, pozwolił mu powiększyć przewagę nad 15. w stawce lokalnym rywalem do czterech punktów (odpowiednio 13 i 9).

Kilkanaście godzin później klub z Brzegu poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Jarosławem Patałuchem, który prowadził go przez ostatnie dwa lata. Nazwisko nowego szkoleniowca beniaminka Statscore Futsal Ekstraklasy powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Fit-Morning Gredar Brzeg - Dreman Opole Komprachcice 2-3 (2-0)
Bramki: 1-0 Witek - 5., 2-0 Witek - 7., 2-1 Grzywa - 34., 2-2 Grigorescu - 37., 2-3 Fil - 39.
Gredar: Budych (Konieczny) – Jose Pepo, Kucharski, Matejko, Witek, Grochowski, Andrade, Gancarczyk, Rojek, Nocoń, Boczarski.
Dreman: Burduja (Lach) – Krawców, Grigorescu, Karnatowski, Sapa, Grzywa, Fil, Chuva, Kilian, Małek, Dykus, Fabijaniak.